fbpx

Рівненському фольклористу вручать обласну премію імені Ганни Леончук

Діліться інформацією з друзями:

Цьогоріч обласну премію імені Ганни Леончук вручать фольклористу, керівнику Етнокультурного центру Рівненського ПДМ, голові асоціації діячів фольклору обласного відділення Національної музичної спілки – Віктору Ковальчуку.

Високу обласну нагороду вручать для митця за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини.

Кандидатуру Віктора Ковальчука одноголосно підтримали на засіданні комітету під керівництвом начальниці управління культури і туризму ОДА Любові Романюк.

«Віктор Павлович знаний в Україні фольклорист, збирач та дослідник традиційної культури краю. Він має значні здобутки в галузі народного мистецтва, користується авторитетом не тільки серед колег по роботі, а й добре знаний у колах усієї області та країни. Тож сьогодні ми одноголосно проголосували за те, аби присудити Віктору Ковальчуку обласну премію імені Ганни Леончук», – розповідає Любов Романюк.

Так, лауреат з 1980 року працює керівником Етнокультурного центру Рівненського ПДМ. Нині в центрі займається понад 250 учасників.

Варто зазначити, що фольклорні гурти «Весняночка», «Веснянка» та «Сільська музика» гідно представляли традиційну культурну культуру в Болгарії, Німеччині, Словаччині, Чехії, Франції, Італії, Литві, Швеції та інших країнах

«Я щиро вдячний за високу оцінку моєї роботи. Дякую, що підтримуєте та довіряєте. Мій стаж роботи – 44 роки. І ще ні разу я не пошкодував, що обрав саме цей кар’єрний шлях. Маю багато енергії, сили та планів, аби рухатися далі», – зазначає Віктор Ковальчук.

Премію для рівненського фольклориста вручать напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва – 9 листопада. Грошова винагорода складе 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, обласна премія Ганни Леончук присуджується щороку, починаючи з 2012 року. Нагороду вручають фольклористам, етнографам та народним умільцям, які популяризують етнокультурну спадщину Рівненщини.