fbpx

Рівненські плавці з будь-якого турніру повертаються призерами

Діліться інформацією з друзями:

Із Зимового чемпіонату України серед юнаків з плавання, який нещодавно проходив у Харкові, рівненські спортсмени повернулися з тріумфом.

Зі змагань, в яких взяли участь майже 350 плавців із 28 областей країни, вихованці СДЮСШОР №2 привезли 6 золотих, 3 срібних та 4 бронзових медалі. Відтак юні рівняни вибороли 1-е загальнокомандне місце.

Такий успіх рівненських плавців радше закономірність, аніж випадковість. Адже торік СДЮСШОР №2 також була найкращою серед понад 60 спортивних шкіл і клубів країни. Тобто два роки поспіль на чемпіонаті України серед юнаків рівняни – перші. Це не зважаючи на те, що наші плавці далеко не в найкращих умовах тренуються. Якщо взяти такі гранди, як Київ, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Одеса, то Рівне на їхньому тлі виглядає, як бідний родич – якими ресурсами володіють вони, а якими ми? Різниця величезна. Адже у містах-мільйонниках не лише спортивно-матеріальна база краща, а й більший вибір спортсменів. Втім у Рівному, вочевидь, є щось, чого в інших немає. Можливо, якась особлива аура. Навіть не знати, чим це пояснити? Хіба що ідеальним підбором тренерів, самих спортсменів та їхніх батьків. Мабуть, все разом налаштовує на успіх. І йдеться не лише про ці два зимові чемпіонати, а й інші змагання. Рівненські плавці з будь-якого турніру повертаються якщо не чемпіонами, то призерами. Не так давно, скажімо, був чемпіонат України серед юніорів, з якого Юрій Жовтко та ще ціла низка спортсменів СДЮСШОР №2 повернулися з нагородами. Або ж взяти нещодавній чемпіонат України серед дорослих, на якому не було рівних Михайлові Романчуку. Він виборов дві золотих медалі, хоча міг би й більше. Нині Михайло поза конкуренцією. Можна впевнено сказати, що такого рівня спортсмена, як Михайло Романчук, в Україні більше немає. Це у нас спортсмен №1. Якщо так, то Рівне – справді найкраща школа з плавання в Україні.

З огляду на гучні перемоги наших плавців, так і напрошується висновок, що Рівне – Богом покроплена земля. Щось таке тут є. Бо взяти, для прикладу, Волинь, яка має кращі умови для тренувань, але набагато скромніші здобутки. Про Львів взагалі мови немає. Уже той факт, що в Рівненській СДЮСШОР №2 сьогодні нараховується 10 майстрів спорту, говорить сам за себе. Такої кількості не має жодна спортивна школа.

Разом із спортсменами ростуть і тренери. Раніше, бувало, коли плавець досягав певного рівня, його передавали в спортінтернат у Бровари. А зараз рівненські тренери досягли такого рівня, що немає потреби передавати їхніх вихованців комусь іншому. Та це й не дивно. Бо якщо, скажімо, Михайло Романчук – кращий в Україні плавець, то його наставник Петро Нагорний, відповідно, кращий тренер країни. Тобто, вони обоє росли. Те саме стосується й інших тренерів, вихованці яких два роки поспіль виборюють загальнокомандне перше місце серед юнаків і юніорів. Відрадно й те, що, крім Михайла Романчука, на останніх всеукраїнських змаганнях дуже хороший результат показав ще один рівнянин – Артем Бондар, який стометрівку проплив за менше ніж 50 секунд. Це вперше в історії рівненського плавання. Артема заявили до збірної України. Зрештою, у складі національної команди постійно нараховується 13-15 вихованців Рівненській СДЮСШОР №2.

Показовим є ще один факт. Якщо раніше після закінчення спортивної школи її вихованці завершували з плаванням, то зараз вони залишаються в спорті. Більше того, майже всі з тих, хто займається у СДЮСШОР №2, заявляють, що в майбутньому хочуть стати тренерами. Благо, у Рівному з’явилися приватні басейни, де працюють випускники спортивної школи. І не прості, а майстри спорту.

Василь ГЕРУС