fbpx

Відомий академік закликав не сподіватися на медицину

Діліться інформацією з друзями:
Академік Микола Амосов:
– Не сподівайтеся на медицину. Вона непогано “лікує” багато хвороб, але не може зробити людину здоровою. Поки вона навіть не може навіть навчити людину, як стати здоровою.
– Більше того: бійтеся потрапити в полон до лікарів! Часом вони схильні перебільшувати слабкість людини і могутність своєї науки, створюють у людей уявні хвороби і видають векселя, які не можуть оплатити.
– Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим. Людина створена настільки досконалою, що ПОВЕРНУТИ ЗДОРОВ’Я МОЖНА З БУДЬ-ЯКОЇ ТОЧКИ ЙОГО ЗАНЕПАДУ. Тільки необхідні зусилля зростають у міру віку і поглиблення хвороб.
– Для здоров’я однаково необхідні чотири умови: фізичні навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати. І ще – щасливе життя! На жаль, без перших умов воно здоров’я не забезпечує. Але якщо немає щастя в житті, то де знайти стимули для зусиль, щоб напружуватися і голодувати? На жаль!
– Природа милостива: достатньо 20-30 хвилин фізкультури в день, але такий, щоб захекатися, спітніти і щоб пульс почастішав вдвічі. Якщо цей час подвоїти, то буде взагалі чудово.
-Потрібно обмежувати себе в їжі. Вибирайте будь-який спосіб: жити постійно впроголодь і бути худим весь час або їсти досхочу, а потім, кілька разів на рік, голодувати повністю.
– Вміти розслаблятися – наука, але до неї потрібен ще й характер. Якби він був!
– Кажуть, що здоров’я – щастя вже саме по собі. Це невірно: до здоров’я так легко звикнути і перестати помічати.
-Ще одне – спеціально для молодих. До мене нерідко приходять налякані юнаки і дівчата, які вже тримаються за свою ліву половину грудей, скаржаться на серцебиття і розгортають сувої електрокардіограм. На щастя, у більшості з них ніякої хвороби, крім детренованості. Подивишся такого на рентгені: серце у нього – маленьке – стиснулося від бездіяльності. Йому б бігати або хоча б танцювати щодня, а він сидить сиднем і цигарку не випускає з рота. І спить вже з таблетками.
Отож, не забувайте: рух, обмеження в їжі, загартовування і час для сну з повноцінним відпочинком – дійсно необхідні. Можете мені повірити.
З терен інтернету