fbpx
Підрив конструкцій Каховської ГЕС – минув рік

Рівень води в Дніпрі на позначці «Херсон» знизився на 3 метри

Діліться інформацією з друзями:

Рівень води знижується. Оперативна інформація щодо підтоплень внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС

Станом на ранок 13 червня рівень води в Дніпрі на позначці «Херсон» знизився на 3 метри й становить 2,6 метра. Щогодини рівень води знижується на 1-5 см, повідомили у штабі Каховської ГЕС.

За розрахунками Українського гідрометеорологічного інституту на основі супутникових знімків, станом на 11 червня на Херсонщині затоплено 309 кв.км. У районі Нікополя втрачений звʼязок із датчиками вимірювання. Тож наразі достовірні дані про подальше зниження рівня відсутні. Наразі фахівці шукають можливі шляхи визначення рівня та об’єму води Каховського водосховища.

У районі природного парку «Нижньодніпровський» вода поступово сходить. Окрім того, продовжується обміління акваторії у нацпарках «Великий Луг» та «Кам’янська Січ». Серед наслідків таке обміління загрожує повним зникненням водно-болотного угіддя «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури».

Зазначимо, що фахівці Державної екологічної інспекції України, Державного агентства водних ресурсів та мобільних лабораторій здійснюють постійний моніторинг якості води та повітря.

Читайте також: Продовження медичних реформ у Рівному — незмінна ціль для мера