fbpx

Проєкт на підтримку родин загиблих Захисників 

Проєкт на підтримку родин загиблих Захисників у редакції газети «Сім днів» презентували у Рівному. Це соціальний проєкт «Робота з втратою та психологічною травмою».

Започаткований проєкт спрямований на надання безплатної психологічної підтримки рідним загиблих у війні з окупантами Захисників. Зі слів директорки Департаменту соціальної політики Олени ПЕТРИК, проєкт «Робота з втратою та психологічною травмою» народився з ініціативи рівненського психолога Наталії ПРАЖМОВСЬКОЇ. 

Ідея волонтерського проєкту виникла у психолога

Працюючи психологом у медичному центрі «Аніко», бувши психотерапевтом і магістром психології, Наталія Пражмовська допомагає як нашим військовим, які захищають Україну від окупантів, так і рідним загиблих Героїв. Відтак у неї виникла ідея волонтерського проєкту «Робота з втратою та психологічною травмою». 

– Це дуже слушна ініціатива, бо дедалі більше людей потребує психологічної підтримки, – зазначає Олена Петрик. – У Рівному нині чимало родин, які втратили на війні близьку людину, родича чи друга. Це одна з важких психологічних травм, з якою треба давати раду.

Далеко не всі, як твердить Наталія Пражмовська, можуть упоратися з втратою самостійно. Тому тут дуже доречною є допомога психолога. «Своєчасне психологічне втручання, реабілітація, формування стресостійкості, – наголошує психолог, – знижує ризик того, що в майбутньому людина матиме нервові розлади».

До реалізації проєкт долучились журналісти

До реалізації проєкту долучилася редакція газети «Сім днів», яка запропонувала приміщення для проведення з рідними загиблих Захисників групових психологічних занять та індивідуальних консультацій. Зокрема, окрім надання приміщень для психологічних занять, розглядається можливість створення дитячої кімнати. Це дозволить, поки батьки працюють з психологом, зайняти чимось дітей – малюванням, настільними іграми, переглядом мультфільмів тощо. Хочеться створити середовище, де панувала б затишна атмосфера як для дорослих, так і для дітей.

– Міська влада намагається всіляко підтримувати родини наших полеглих Героїв, – зауважив, звертаючись до присутніх, секретар Рівненської міської ради Віктор ШАКИРЗЯН. – Це стосується не лише надання передбачених різними програмами, в тому числі й міською, матеріальних допомог. Ми стараємося розв’язувати побутово-комунальні проблеми, з якими до нас звертаються рідні загиблих Захисників. Мої двері завжди відкриті для тих матерів, татів, дружин, дітей, чиї сини, чоловіки, батьки віддали своє життя за рідну Україну. 

Наразі ця робота, як розповіла Олена Петрик, на стадії налагодження. Тобто учасники проєкту визначаються з форматом роботи. За попередньою домовленістю зустрічі (групові та індивідуальні), на які охочі реєструватимуться заздалегідь, проводитимуться в редакції «Сім днів» щочетверга. 

Це вже не перший соціальний проєкт, за словами директора ТОВ «Редакція газети «Сім днів» Світлани ПІКУЛИ, в реалізації якого бере участь колектив медіа та створена ним ГО «Медіа хаб «Відкритий простір». 

– Скоро буде рік, як ми з Департаментом соціальної політики запустили проєкт «Медіа для ВПО Рівного». Це стосується не лише інформаційного забезпечення внутрішньо переміщених осіб, тобто розміщення на наших медіа-ресурсах корисної та необхідної для переселенців інформації. За цей час ми провели в редакції за участі внутрішньо переміщених осіб більше як 20 зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів, на які запрошували працівників Департаменту соціального захисту, медичної та освітньої сфери, Служби зайнятості та Рівненського центру ПТО, волонтерських і благодійних організацій. Проводили спільні (за участі рівнян і переселенців) благодійні заходи, майстер-класи задля збору коштів на підтримку ЗСУ. Звісно, що зацікавилися новим проєктом, спрямованим на підтримку родин загиблих Героїв

Олександра ВОРОБЕЙ, студентка НУ «Острозька академія» 

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію