У Рівному професію «Вишивальник» успішно освоюють незалежно від віку та статусу. Вишивка стає трендом.
Дев’ятеро слухачок Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Вишивальник» 2 (1-2) розряду завершили навчання, успішно склали іспити. Свідоцтва про освіту державного зразка їм вручили заступник директора із навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко та майстер виробничого навчання Оксана Мирончук.
Про це повідомляється на офіційному сайті закладу.
Навчалися у стислі терміни
“Наші слухачки пройшли повний курс навчання у стислі терміни, – сказала після іспитів відома майстриня краю і майстер виробничого навчання Центру Оксана Мирончук. Програма охопила всі аспекти ручної вишивки та роботи на вишивальній машині. Починаючи від заправки ниток, зап’ялювання тканини, процесу вишивки й закінчуючи операціями з її регулярного обслуговування. Наші сьогоднішні випускниці у майбутньому самі зможуть обирати дизайн і оздоблювати вишивкою вироби. Я ніколи не втрачаю контактів зі своїми випускниками і завжди радо допомагаю кваліфікованими порадами. А ще хочу додати, що троє з них – Людмила Горецька, Вікторія Данилюк-Бурківська та Лариса Андріюк – свого часу навчалися у мене професіям кравець і закрійник. А нині до свого професійного арсеналу вони додали ще одну професію – вишивальниці. Звичайно, на того, хто цілеспрямовано рухається в одному напрямку чекає успіх!
Слухачка Віолетта Артамонова має спеціальність технолога швейного виробництва та професію вчителя трудового навчання. Певний час працювала на фірмі «Металком». Там багато років існує вишивальна майстерня, проте у зв’язку із сімейними обставинами мусила звільнитися. Інформацію про те, що на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ можна опанувати фах вишивальниці знайшла в Інтернеті. Коли там почали набирати групу вишивальниць, радо записалася.
Слухачки планують розвивати власний бізнес
“Раніше мені не вистачало практичних навичок, тож ці курси допомогли мені заповнити ці прогалини, – говорить Віолетта. – Тепер я досконало знаю як працює обладнання, на якому виконується машинна вишивка. З часом планую розпочати власну справу.”
І для цього є усі передумови. Віолетта Артамонова свого часу закінчила триденні курси з підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей «Розпочни свій бізнес: практичні аспекти діяльності» у Рівненському центрі ПТО ДСЗ. Говорить, що спочатку планує почати працювати професійним вишивальником як ФОП, вивчить ринок збуту, а згодом побореться за грантові кошти від держави. Ці курси також закінчила і слухачка Людмила Горецька. Тож невдовзі ряди підприємців краю поповнять і ці дві майстрині.
Ольга Крока – багаторічний діючий член Дорадчого комітету Рівненського центру ПТО ДСЗ. Працювала директором швейного виробництва на фірмі «Металком» з 2005 року, де шили одяг, постіль та столову білизну з льону, оздоблювали вироби машинною вишивкою. Через Рівненський центр ПТО ДСЗ навчала своїх працівників – швачок і закрійників, брала на роботу випускників РЦПТО. З початком повномасштабного вторгнення почала працювати як ФОП. Почула, що набирають групу вишивальників і вирішила, що настав час самій досконало навчитися працювати на промисловій вишивальній машині.
– Свій креатив найкраще можу виразити через вишивання. У моєму цеху стоять дві промислові вишивальні машини, вартість яких обчислюється у десятках тисячах євро, тож треба самій вміти на них працювати, – розповідає Ольга Крока. – На сьогодні дуже багато дизайнерів одягу, які конструюють просто геніальні речі. А коли об’єднати сучасні моделі і вишивку у єдине ціле – отримаєш унікальні речі, які будуть модними завжди.
Поціновувачки ручної та машинної вишивки на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ зможуть опанувати одну з найцікавіших творчих професій сучасності і стати кваліфікованою вишивальницею. Після навчання у освітньому закладі станете затребуваним фахівцем у світі моди, де вишивка займає найвищі рейтинги.
Читайте також: Дудку-викрутку та традицію її виготовлення можуть внести до охоронного списку ЮНЕСКО
- Громада з Рівненщини зібрала Різдвяні посилки для захисників (ФОТО)Напередодні Різдва Христового Бугринська громада об’єднала зусилля, щоб підтримати наших захисників, які щоденно стоять на варті спокою країни. Завдяки спільним старанням було зібрано 85 різдвяних посилок, наповнених любов’ю, турботою та щирими побажаннями.