Відповідна заява розміщена на офіційних сайтах президентів цих країн, зокрема Аджея Дуди.
«Ми, президенти Литви, Польщі, Латвії та Естонії як регіональні сусіди Білорусі, члени НАТО і ЄС, хочемо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною, незалежною і процвітаючою країною», – зазначається у заяві.
Глави держав задля цього закликали Лукашенка виконати три пункти: деескалація ситуації і негайне припинення застосування сили проти білоруського народу; термінове звільнення всіх затриманих учасників протесту, припинення подальшого переслідування; негайно розпочати діалог з білоруським народом, організувавши круглий стіл з національного примирення за участю представників уряду та громадянського суспільства.
Президенти закликали білоруського колегу «слухати голос своїх громадян і дозволити їм говорити вільно», що стало б «відповідним кроком до початку справжнього національного діалогу».
«Ми твердо віримо, що діалог – це завжди кращий шлях для соціального розвитку, обговорення реформ і майбутнього вашої країни», – йдеться в заяві-зверненні.
За словами президентів, якщо білоруська влада виконає ці вимоги, «двері для співпраці з міжнародним співтовариством залишаться відчиненими».
Окрім цього, президенти запропонували свої «посередницькі зусилля» для досягнення мирного врегулювання в Білорусі та зміцнення її суверенітету.
Як відомо, ЄС обмірковує можливість введення санкцій проти Мінська через останні події в Білорусі та, ймовірно, запровадить їх наприкінці серпня.
В Білорусі вже п’яту добу поспіль тривають антивладні протести. У ніч на понеділок, 10 серпня, у містах Білорусі розпочалися акції протесту проти фальсифікації виборів. Силовики жорстоко розганяють протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати й водомети. З початку протестів були затримані близько 6,7 тис. осіб. У лікарні потрапили не менше 250 людей. Джерело “Укрінформ”.
Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»