fbpx

Пошкодження Чонгарського моста — це передумови до створення позитивних новин, до яких ми наближаємось

Сьогодні в ефірі національного марафону «Єдині новини» начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк розповіла про наслідки для логістики ворога після «бавовни» на Чонгарському мосту, що сталась 22 червня.

Нагадаємо, що Чонгарський міст, який сполучає окупований Крим з Херсонщиною, зазнав значних ушкоджень. Це сповільнило логістичні поставки окупантів.

Пошкодження на Чонгарському мосту (фото: ТАСС).

Як повідомляють в Армія Інформ, Наталія Гуменюк зазначила, що понтонна переправа не є повноцінною та абсолютною заміною стаціонарному мосту.

“Це екстремальний спосіб замінити міст. З огляду на наш досвід щодо Антонівського мосту, вздовж Каховської ГЕС, тактика дій окупантів нам зрозуміла. Ми знаємо, що саме вони робитимуть, як будуть намагатись облаштувати альтернативу. Ворог теж обізнаний у тому, що ми методично працюватимемо і по цій переправі. Зрозуміло, що це ускладнює їм логістику, постачання, але при цьому окупанти будуть продовжувати ремонтувати міст, так само, як вони чинили під час нашої роботи зі звільнення правобережжя над мостами через Дніпро”.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Офіцер зауважила, що противник опинився в дуже складних умовах. Адже події, які зараз розгортаються на лінії фронту, відбуваються безпосередньо на суходолі, а міст розташований в глибокому тилу самих окупантів.

“Вони знову і знову потерпатимуть через те, що він не працює повноцінно. Тому що альтернативний шлях через Армянськ набагато ближчий до позицій Сил оборони, і окупанти усвідомлюють, що там вогневий контроль також потужний. Можемо сказати, що пошкодження Чонгарського моста — це передумови до створення тих позитивних новин, до яких ми наближаємось”.

Начальник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України розповіла, що на окупованій частині Херсонщини ворог пробує маневрувати, використовуючи навіть ті площі, де вода лише трохи відійшла. У такий спосіб окупанти намагаються створити в противагу тому вогню, який вони відчувають із Запорізького напрямку, додатковий напружений фронт на Дніпровському напрямку.

“Вони повертаються навіть на ті позиції, де вода ще не відійшла повністю, розташовуючи мінометні розрахунки на верхніх поверхах будинків. Посилюють обстріли правого берега, щоб перемкнути сюди увагу Сил оборони й дещо послабити для себе становище на Запорізькому напрямку. Але так воно не працює. Ми продовжуємо зі свого боку контрбатарейну боротьбу. Запорізький напрямок продовжує нагнітати ситуацію для того, щоб росіяни відчували, що їхній напрямок руху — звісно, «запоребрик», у жодному разі не територією України”.

Наталія Гуменюк наголосила на тому, що потрібно усвідомлювати, що ворог облаштував велику кількість рубежів оборони та мав час на замінування великих площ. Це суттєво стримує темпи просування української армії, але не робить їх неможливими.

“Ми продовжуємо бойову роботу, вона суттєво ускладнена, ворог намагається чинити опір, але наші просування і зусилля абсолютно в позитиві. Ми звільняємо рідну землю”.

Фото: Наталія Гуменюк (Армія Інформ).

Читайте також: Попри війну на Рівненщині вдалося зберегти усі клуби з ігрових видів спорту