fbpx
Перелік безоплатних медпослуг

Перелік безоплатних медпослуг в Україні стане більшим

Діліться інформацією з друзями:

Перелік безоплатних медпослуг на 2023 рік розширили. До програми медичних гарантій від Національної служби здоров’я внесли пакети реабілітаційної та паліативної допомоги, а також лікування психічних розладів.

Про зміни у фінансуванні галузі охорони здоров’я, нові послуги та їхній вплив на медзаклади Рівненської області, розповів  начальник департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я ОВА Олег Вівсянник.

У 2023 році у програмі медичних гарантій будуть нові пакети послуг, які жителі Рівненщини та всієї України, зможуть отримати безоплатно, зазначив Олег Вівсянник. Мова йде про комплексну реабілітаційну допомогу дорослим та дітям у стаціонарних умовах і про супровід, лікування пацієнтів з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.

“Пакет реабілітації буде містити і амбулаторну допомогу,  і стаціонарну. Сьогодні, перебуваючи у стані війни, багато пацієнтів потребує різних видів реабілітаційної допомоги як у фізичному, так і в психосоціальному плані. Тому ми зараз націлені розширювати спектр таких послуг для того, щоб люди, які постраждали від агресії РФ, мали можливість отримати допомогу безоплатно”, — додав керівник медицини Рівненщини.

У програмі медгарантій на 2023 рік послуги з реабілітації включатимуть післяопераційний, психологічний, психіатричний і паліативний супроводи. В рамках цього пакету також передбачена реабілітація після протезування. Ці послуги фінансуватиме держава, запланований бюджет на 2023 році становить понад 142 мільярди гривень.

“У порівнянні з 2022 роком фінансування зменшилось на 14 мільярдів гривень. Тепер перед нами стоїть завдання привести у відповідність кадровий потенціал кожного медзакладу, їхню матеріально-технічну базу та всі інші вимоги, які поставила Національна служба здоров’я, аби бути фінансово спроможними. Це означає, що лікувально-профілактичний заклад має достатньо грошей на покриття заробітної плати медпрацівників, на забезпечення ліками та розхідними матеріалами, а також на харчування хворих у стаціонарних умовах”, — пояснив керівник.

Пакет програми медичних гарантій із забезпечення кадрового потенціалу, який стартував в Україні з квітня 2020 року, за словами Олега Вівсянника, у 2023 році припинить свою дію.

“Усі ці роки НЗСУ давала можливість закладам охорони здоров’я, які не привели до відповідності свій кадровий потенціал, матеріально-технічну базу та не виконали інші вимоги, за ці роки виконати їх та бути фінансово спроможними. У 2023 році заклади, які не виконають ці умови, не матимуть додаткового дофінансування від держави на утримання. Повністю усе фінансування ляже на плечі власників медзакладів”, — розповів він.

Важливо, аби усі обласні медзаклади уклали договір з НСЗУ та отримали кошти від держави за свою роботу, каже посадовець.

“Сподіваємось, спільна робота департаменту охорони здоров’я, міністерства, НСЗУ та ОВА з керівниками лікувально-профілактичних закладів дасть позитивні результати й ми матимемо медзаклади, які спроможні себе забезпечити. Зараз в області є 97 закладів, які фінансуються з держбюджету та утримуються коштом територіальних громад, з кожним проводимо роботу”, — сказав Олег Вівсянник.

За його словами, в області є дев’ять фінансово неспроможних медзакладів. “Ми проаналізували їхню діяльність. Ці заклади вжили ряд суттєвих реорганізаційних заходів і ми прослідковуємо тенденцію, що ці лікувально-профілактичні заклади будуть фінансово спроможні наступного року. Сучасна ж реформа галузі охорони здоров’я націлена на те, щоб пацієнт менше витрачав своїх грошей за надання меддопомоги. Якщо раніше людина сплачувала понад 80% за послуги, то тепер менш як 20%”, — зауважив керівник медицини області.

У 2023 році медичні заклади отримуватимуть гроші за пріоритетні послуги, такі як допомога при інсультах, інфарктах, пологах. Збережуть пакет і щодо лікування хворих із COVID-19, повідомив Олег Вівсянник та додав: додатково фінансуватимуть медзаклади у віддалених населених пунктах. “Заклади охорони здоров’я на територіях, де немає нормальної інфраструктури, куди важко дістатися — дотуватимуться різними громадськими організаціями, а також україно-швейцарським проєктом, програмою Червоного Хреста. Ми постійно довозимо меддопомогу для кожного жителя віддалених сіл”, — зауважив Олег Вівсянник.