«Потрібно бігти з усіх ніг, щоб залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б удвічі швидше..!» – зауважила Аліса з «Країни чудес». Інакше кажучи, хто сьогодні нехтує цифровими технологіями, оновленням програмного забезпечення, той пасе задніх. І швейна галузь – не виняток. Тож якщо дбати про підвищення кваліфікації фахівців профтехосвіти, то й майбутнє навчального закладу, і швейної галузі в цілому буде гарантоване.
Поглиблений курс за програмами САПР Julivi дозволяє впроваджувати у навчальний процес сучасні технології, глибше вивчати нові можливості швейного комп’ютеризованого обладнання та максимально адаптувати майбутніх кваліфікованих кравців і закрійників до сучасних виробничих процесів.
– У системі автоматизованого проектування (САПР) наші слухачі – представники навчальних профтехосвітніх закладів – здобувають нові знання і навички, працюючи у програмах «Конструктор» та «Дизайн» комплексу Julivi. Це дозволяє оперативніше виконувати як викройки, моделювання, так і дизайн одягу,– зауважила майстер-викладач курсів із підвищення кваліфікації Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну Хмельницького ЦПТО Марія Карпюк-Самолюк.
Викладачка РЦПТО Поліна Долганська швидко зрозуміла переваги нової програми:
– Нові знання у «Конструкторі» дозволять краще опанувати моделювання, а в «Дизайні» – підвищити якість побудови основ швейних виробів – поясних і плечових.
За словами педагогів, це найновіші розробки для навчання. У сучасному виробництві одягу ручна робота з креслення викройок оперативно виконується за допомогою новітніх програм. Саме ці технології дозволяють практикувати і градацію лекал.
У Рівненському центрі ПТО ДСЗ до послуг слухачів – сучасне професійне комп’ютеризоване обладнання та програмне забезпечення. Зокрема, до навчального курсу з підготовки кравців і закрійників внесено теми з роботи на сучасному обладнанні – САПР (плотер), тепер ці програми будуть значно розширені.
Навчання сприяє насамперед підвищенню кваліфікації педагогів. А головне вони зможуть поділитися набутими знаннями зі своїми колегами – викладачами, майстрами, а також майбутніми кваліфікованими кравцями – слухачами Гощанського, Олександрійського, Костопільського навчальних відділень та навчальної бази у Рівному.
– Формат навчання дуже сподобався! Професійний викладач у доступній та динамічній формі подавав складний матеріал. Рівень навчання – високий. Під час занять тривали конструктивні діалоги, постійні комунікації з педагогом. Усе це сприяло оперативному засвоєнню теоретичного курсу та набуттю практичних навичок роботи з програмами,– поділилася враженнями Лілія Давидюк.
За словами педагогів, таке професійне навчання необхідно практикувати щороку, адже без постійного вдосконалення професій не обійтись.
Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості
м. Рівне, вул. Пирогова, 8 тел. 0362 68 37 95 cpto.rv.ua cpto@cpto.rv.ua
Оксана ПИЦЬКА