fbpx

Майбутні продавці на Рівненщині побували у Мінімаркеті

Діліться інформацією з друзями:

Зацікавленість слухачок, а це безробітні з Рівненщини, що обрали навчання за професією «Продавець продовольчих товарів», помітно посилюється…

Адже вони потрапили в омріяний світ торгівлі – сучасний навчальний Мінімаркет. Це чудова сучасна навчальна база Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості , де готують кваліфікованих робітників для торговельної галузі – продавців продовольчих та непродовольчих товарів, продавців (із лотка на ринку), касирів торговельного залу. Створені в режимі реальності робочі місця майбутніх продавців оснащені сучасним професійним обладнанням. Тут безробітні вивчають сучасні касові апарати, працюють за адаптованими до умов торгівлі навчальними програмами.


Майбутніх кухарів навчають колишні безробітні Рівненщини

Підготували продавців на замовлення роботодавців Березнівщини і Рівного


Сьогодні торговельні заклади вимагають від продавців високої самодисципліни, оперативності, відмінних знань правил роботи роздрібної торгівлі, зокрема, особливостей продажу окремих товарів, правил обміну товару та умови вилучення з продажу недоброякісних товарів, правил експлуатації та термінів проведення перевірок ваговимірювальних приладів, змісту та порядку оформлення товарно-супровідних документів тощо. А ще продавці мають бути стресостійкими та неконфліктними.

Аби стати сучасними продавцями, слухачі вивчатимуть такі дисципліни, як товарознавство продовольчих товарів, організацію та технологію торговельних процесів, реєстратори розрахункових операцій, а також – класифікацію продовольчих товарів, сировину для їх виробництва, якісні показники та вимоги до них, організацію торгівлі, робочого місця, підготовку товарів до продажу, методи продажу, приймання товарів за кількістю і якістю. Майбутні продавці ознайомлюються із законодавчою та нормативною документацією, опановують роботу з комп’ютеризованими касовими системами та РРО –MINI 500M.

Навчальні мінімаркет та магазин-майстерня продовольчих товарів, натуральні товари та муляжі продовольчих товарів, холодильне обладнання – до вподоби слухачам. Тут вони відчувають «присмак» майбутньої професії, стають господарями прилавку.

Рівнянка Тетяна Панасюк працювала на комбінаті громадського харчування одного з підприємств Рівного. Проте, жінка потрапила під скорочення. Зізнається, що професія продавця зацікавила одразу, як вона поспілкувалася із фахівцем служби зайнятості. І тепер з нетерпінням чекає на виробниче навчання.

Слухачка Тетяна Кітчак мала цікаву та унікальну професію – майстер ювелірних виробів. Працювала на підприємстві, але за певних обставин стала безробітною. Професія продавця – саме та справа, яку сьогодні обрала жінка. І тепер їй подобається навчання, педагоги, одногрупниці та всі навчальні кабінети і майстерні!

Слухачка Марія Дмишук – за освітою ткаля. Працювала на стихійному ринку. Жінка із непростою долею. Мужня та оптимістично налаштована вона залюбки здобуває офіційну професію: «Робота в торгівлі рано чи пізно вимагає кваліфікації, отож, буду старатися! Люблю працювати з людьми. А особливо подобається відділ хлібо-булочних виробів!».

Викладач Валентина Зубік наголошує: «Майбутні продавці мають відмінно знати теоретичний матеріал, адже саме ці знання щодня застосовуються у роботі». Віримо, слухачки нової групи не лише відмінно опанують теорію, але й продемонструють свої знання і прагнення працювати під час виробничої практики. Саме тоді роботодавці оцінюють нових потенційних працівників та, як правило, пропонують працевлаштування.