Кремінська міська військова адміністрація у приміщенні Агенції розвитку Рівного провела тематичний захід під назвою «Я хочу додому!».
Ми хочемо додому! – кажуть луганчани, які тимчасово проживають на Рівненщині.
На тематичному заході у Рівному з такою назвою зібралися представники різних районів Луганщини, які нині перебувають під окупацією. Центральна увага акцентувалася на місті Кремінна. Кадри документального кіно показали квітуче місто до його захоплення ворогом і жахливі картини руйнувань уже під час війни.
Луганчани дивилися і плакали.
– 18 квітня 2022 року нашим воїнам довелося відступити з міста під величезним тиском переважаючих сил ворога, – розповіла заступник начальника Кремінської міської військової адміністрації Наталя Макогон. – Збройні сили зайняли нові позиції в навколишніх лісах, зокрема у відомому тепер на весь світ Серебрянському. Жителі нашого краю втікали від окупантів як могли – розселялися по всій Україні.
Сьогодні в Рівному та області проживає 2,5 тисячі луганчан.
Тривалий час на наших обличчях не було навіть усмішок – одні сердечні переживання. – розповіла Наталя Макогон – Бо залишили свої домівки, нажите роками добро. Зрештою, як би в гостях не було добре, твоя рідна сторона, де народився, виріс, наймиліша!
З метою соціальної інтеграції луганчан, їх адаптації до життя в нових умовах Кремінська міська військова адміністрація створила в Рівному «Координаційний центр допомоги ВПО з Луганської області». Тут, тісно співпрацюючи з місцевою владою, землякам – вимушеним переселенцям надають не тільки гуманітарну, а й правову допомогу.
За словами Наталі Макогон, ворогу не зламати силу духу українців, не знищити нашу ідентичність. «Віримо, – каже заступниця начальника Кремінської міської військової адміністрації, – перемога буде за нами. І ми тоді повернемося на рідну Луганщину.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ
Читайте також: На Луганщині з’явилась вулиця на честь Рівного
- Виконуючи бойове завдання на Донеччині, загинув військовий з РівненщиниЗахищаючи країну від російського агресора, відданий військовій присязі на вірність українському народу, мужньо виконавши військовий обов’язок, під час виконання бойового завдання загинув 17 листопада 2024 року на Донецькому напрямку житель села Добривода, солдат Біляк Петро Андрійович, 1983 року народження.