fbpx

Кому варто приймати риб’ячий жир і як харчуватися у разі печії?

Діліться інформацією з друзями:

Нерідко у рівнян виникають питання з якими вони не хочуть звертатися до лікаря за різними причинами.

Тут Ви можете знайти поради спеціалістів на деякі з них. Але знайте, що кожен організм по-різному реагує на одні ті самі ліки. Тому не потрібно бездумно “приміряти” на себе все, що Вам радять. 

Кому варто приймати риб’ячий жир?

Знайома порадила вживати риб’ячий жир, бо страждаю на часті застуди. Чи варто мені це робити?

Олена ПРИЙМАК, м. Рівне

Як і будь-який лікарський препарат, риб’ячий жир слід вживати після консультації лікаря. А загалом його приймають: у разі частих застудних захворювань; для росту, профілактики і лікування зубів та кісток; під час сухості шкіри, ламкості волосся й нігтів; у процесі лікування рахіту; під час лікування різних захворювань очей; для профілактики алергії; для лікування тромбофлебіту; у разі депресії, порушень настрою і пам’яті; для зміцнення імунітету; для профілактики атеросклерозу і його судинних ускладнень; за нестачі вітамінів А, D; для лікування ран, термічних та хімічних опіків шкіри і слизових оболонок (місцево).

Світлана Усенко, фармацевт

Жир, спеції, газованка – вороги при печії

Останнім часом нерідко відчуваю печіння у шлунку. Якої дієти треба дотримуватися у разі печії?

Володимир ПОДОЛЮК,Рівненський район

Найперше необхідно зробити гастроскопію, аби вияснити причину печії, тому що заочно не можна призначати лікування. З раціону варто вилучити жирні, смажені, гострі та пересолені страви, солодощі, не вживати будь-які соки, міцні чай і каву, на 2 тижні відмовитися від сирих овочів і фруктів. Знайте: газована вода, лимонад тощо теж дуже шкідливі при печії.

Їжу потрібно вживати подрібненою, вчасно, не менш як 4 рази на день, невеликими порціями. Останній прийом має бути за 3 години до сну. Можна споживати відварене м’ясо і рибу нежирних сортів, каші без жирних підлив, кисломолочні вироби, несвіжий білий хліб, слабкий чай, воду.

Оксана ЗЕМЛЯКОВА, дієтолог

Їжа для очей

У мене слабкий зір, уже тривалий час лікуюся. Якими методами з народної медицини, продуктами харчування найкраще «підтримувати» очі?

Ольга КРИВКО, м. Рівне

Як такої спеціальної дієти для підживлення очей немає, але поліпшують зір і виявляють позитивну дію на загальний стан очей ягоди чорниці, морква, зелень, риба жирних сортів, продукти, що містять вітаміни А, B2, C, D і Е. Потрібно з’їдати якомога більше свіжих ягід чорниці влітку (в сезон), а взимку – по столовій ложці сушених ягід щодня (при погіршенні зору). У разі запалення очей, помутнінні кришталика добре робити примочки з календули і вживати її настій усередину. Столову ложку квітів календули залити 0,5 л окропу. Настояти в закритому посуді 2 години і процідити. Пити по півсклянки 4 рази на день між прийомами їжі.

Світлана ВОЛКОВА, офтальмолог

Яйця – від застою

Маю проблеми з травленням шлунку. Підкажіть, будь ласка, дієвий засіб із натуральних продуктів, яким можна його покращити.

Антоніна СМИЧУК, м. Рівне

Для боротьби зі стійким порушенням моторики шлунку (нудотою вранці, постійним застоєм у шлунку неперетравленої їжі) доцільно випивати натще гоголь-моголь. Для цього три-чотири перепелині яйця збити, додати 30 мл коньяку й чайну ложку цукру. Такий самий коктейль не зайвим буде вживати і перед обідом. Обов’язково їжте хліб із житніми висівками.

Оксана ЗЕМЛЯКОВА, дієтолог