fbpx

Кількість «інвалідів» на Львівщині могла стрімко зрости через злочинну групу

Місцевий махінатор зі спільниками виготовляли пенсійні посвідчення та надавали «клієнтам» статус псевдоінваліда І або ІІ групи.

За одного ділки отримували $6000, а призовник – документи з правом виїзду за кордон. Прикордонники затримали фігуранта.

Про це розповіли в Держприкордонслужбі України

Співробітники Львівського прикордонного загону спільно з правоохоронцями успішно розкрили схему незаконного переправлення військовозобов’язаних осіб через кордон.

Зловмисники, які діяли у співпраці з 21-річним жителем Львова та його групою, забезпечували молодих чоловіків фальшивими документами. Які дозволяли їм незаконно перетинати державний кордон за умови введення воєнного стану.

Ці “бізнесмени” виготовляли пенсійні посвідчення для своїх “клієнтів”, за що отримували по $6,000 від кожної особи зі статусом псевдоінваліда І або ІІ групи.

Під час офіційних обшуків у місцях проживання затриманих осіб, правоохоронці виявили і конфіскували транспортні засоби, що використовувалися для злочинної діяльності, мобільні телефони, банківські картки, печатки, чорнові записи та грошові кошти, ймовірно, здобуті незаконним шляхом.

Організатор протиправної схеми був затриманий правоохоронцями згідно зі статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання ним грошей. Затриманому було повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення згідно з частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України). За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років, з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю протягом трьох років, а також конфіскацію майна.

Наразі триває досудове розслідування, і вирішується питання про обрання запобіжного заходу щодо затриманого. Правоохоронці продовжують встановлювати всіх причетних до організації цього незаконного каналу переправлення військовозобов’язаних через кордон.

Читайте також: На Івана Купала на Рівненщині спалили путіна (ВІДЕО)