fbpx

Іспанський суд звинуватив відправника посилок з вибухівкою у тероризмі

Іспанський суд звинуватив 74-річного чоловіка у тероризмі. Він відправляв посилки з вибухівкою в урядові, оборонні та дипломатичні установи наприкінці 2022 року, серед них було й українське посольство в Іспанії.

Слідчий суддя Хосе Луїс Калама, виступаючи у Високому суді Мадрида, заявив, що два звинувачення в тероризмі та виготовленні вибухових пристроїв для терористичних цілей були обґрунтованими, навіть якщо немає доказів того, що Помпейо Гонсалес Паскуаль належав до організованої терористичної групи або змовлявся з нею.

Про це повідомляє Reuters.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Суддя також вказав, що звинувачення були виправдані через характер і контекст дій, використання вибухових пристроїв, а також його політичні мотиви — такі як порушення громадського порядку та примушення уряду припинити підтримку України у війні проти Росії, додав Калама.

Два звинувачення вважалися злочинами з обтяжливими обставинами, оскільки дві посилки були спрямовані безпосередньо до високопоставлених урядовців — прем’єр-міністру Педро Санчесу і міністру оборони Маргариті Роблес.

Передісторія

Починаючи з 24 листопада і по 2 грудня 2022 року, 74-річний іспанець Помпейо Гонсалес Паскуаль вислав шість посилок з вибухівкою Педро Санчесу, Маргариті Роблес, посольствам України та США в Мадриді, базі ВПС та виробнику зброї.

Більшість вибухових пристроїв було знешкоджено, але під час вибуху одного з них було легко поранено співробітника охорони посольства України.

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: Буданов: росіяни додатково замінували Запорізьку АЕС