fbpx

Готуємо макарони пасивним методом і заодно заощаджуємо електроенергію

Якщо у вас електрична плита і ви часто готуєте, то, мабуть, помітили — комунальні рахунки збільшилися. Пасивне приготування допоможе не лише заощаджувати, а й допомагати екології.

Зварити макарони — це одне з найпростішого, що може бути на кухні. Ми кип’ятимо воду, підсолюємо та кладемо пасту. Середній час приготування складає близько 10 хвилин. Але мало хто знає про так званий пасивний спосіб приготування макаронів.

Про це пише Шуба.

Знаменита кухарка Найджела Лоусон радить вимикати електричну плиту задовго до того, як макарони будуть готові згідно з часом на упаковці.

Пасивний метод знижує ризик переварення макаронів, тому є ідеальним, коли вам треба нагодувати багато людей. Цей спосіб справді допомагає заощаджувати гроші.

У чому полягає метод?

Доведіть воду до кипіння, додайте сіль, потім додайте макарони, добре помішуючи, щоб вони не злиплися.

Щойно вода знову закипить, дайте макаронам варитися впродовж двох хвилин, потім вимкніть вогонь, накрийте каструлю рушником (не вафельним) і щільно закрийте кришкою.

Електрична плита не працює — макарони пасивно готуються.

Дайте макаронам постояти стільки, скільки вказано часу приготування на упаковці. Наприкінці злийте воду, залишивши трохи для соусу.

За даними бренду Barilla, використання методу пасивного приготування макаронних виробів може фактично скоротити викиди вуглекислого газу на 80% порівняно з їхнім приготуванням у звичайний спосіб.

Фото: Getty Images

Читайте також: Рівненщини до опалювального сезону готова майже на 100 відсотків