fbpx
«Гарматою» по п’ятковій шпорі

«Гарматою» по п’ятковій шпорі

Діліться інформацією з друзями:

П’яткова шпора – це кістковий наріст у ділянці підошовної поверхні кістки п’яти.

Нерідко ми чуємо скарги на п’яткову шпору. Її поява пов’язана з постійним роздратуванням місця прикріплення до кістки п’яти підошовного апоневрозу. Це роздратування зазвичай виникає за посилених фізичних навантажень на стопу.

Розповідає ортопед-травматолог Михайло Риган:

– П’яткова шпора найчастіше з’являється в тих, хто носить взуття на плоскій підошві, без каблука: травмується місце прикріплення короткого згинача пальців до кістки п’яти.

Якщо біль дуже сильний, швидко допомагає ін’єкція кортикостероїдного препарату в місце запалення. Але тим, у кого біль терпимий, потрібні ортопедичні устілки або силіконова подушечка під п’яту.

Взуття слід носити на невеликому підборі – два-три сантиметри, щоб зняти навантаження з п’яткової кістки. Дуже важливо вдома ходити не в капцях на плоскій підошві, а в особливому взутті з амортизуючою підошвою. Навіть цих заходів буває достатньо, щоб упоратися зі шпорою.

Лікарі застосовують при лікуванні ударно-хвильову терапію: зі спеціальної «гармати» стріляємо в запалене місце, тобто спрямовуємо туди сконцентрований ультразвуковий пучок. У результаті покращується кровообіг – і біль минає.

Метод також ефективний при таких травмах, як лікоть тенісиста, коліно стрибуна. «Обстрілюємо» зону перелому, якщо повільно зростаються кістки: розриви капілярів стимулюють регенерацію кісткової тканини.

– Чи можна робити якісь компреси?

П’яткова шпора – це кістковий наріст у ділянці підошовної поверхні кістки п’яти. Компреси неефективні: на ступнях такі грубі шкіра і шар підшкірної клітковини, що практично нічого не всмоктується.

Марія МАТВІЙЧУК

  • Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на Херсонщині
    Мешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших продуктів…