fbpx
Галерея європейського живопису у Рівному презентує виставку

Галерея європейського живопису у Рівному презентує виставку

Діліться інформацією з друзями:

Без перебільшення, знакова подія для української мистецької спільноти: галерея європейського живопису «Євро-Арт» презентує «Інтенцію краси й світла» Софії Альбіновської-Мінкевич (1886-1972).

Експозиція понад трьох десятків її живописних творів в одному виставковому просторі дає унікальну можливість простежити багатогранність, глибину та професійність видатної української малярки.

Галерея європейського живопису у Рівному презентує виставку - фото 1

Про це повідомляє  галерея європейського живопису Євро-арт.

Ім’я Софії Альбіновської-Мінкевич давно вписане в історію європейського мистецтва ХХ ст. Українська художниця, майстриня малярства та графіки,  здобувши освіту у художніх студіях Відня (1901-06), Парижа (1906-09), Віденській Вищій школі прикладного та декоративного мистецтва (1909-12), учителі з фаху – Г. Гогенбергер, К. Мозер, Ф. Гумперт, з 1912 року жила і працювала у Львові. Творчість Софії Юліанівни має особливе значення. Вона напрочуд  індивідуально трансформувала ті цінності, де Краса і Світло мають самодостатнє значення.

Для живопису Софії Альбіновської-Мінкевич характерні виважена композиція, певною мірою приглушений колорит, компонування дрібних кольорових плям. За визначенням мистецтвознавців, її твори написані у постмодерністському стилі. Зазначимо, що вона відома насамперед як авторка натюрмортів і «тихих» інтер’єрів. Саме натюрморт став для неї відгомоном того «світлого» й «утішного», до якого, очевидно, прагнула сама художниця. Її привертала не стільки матеріальна структура речей, скільки зміна вражень – мерехтіння фарб, світлові ефекти. Завдяки відкритому мазку та відтінкам кольору вона демонструвала світові дивовижне розуміння життя квітів, які любила понад усе, а тонкими колірними нюансами уміла створювати відчуття багатобарвної цілісності світу.

Отже, справжніми героями її картин є не речі, а сама художниця, і «філософія» її натюрморту  полягає саме у її світобаченні, в її художній мові. Звідси й серійність її натюрмортів у тому числі де життя в індивідуальній манері живописного втілення починає розкриватися в складному ланцюзі асоціацій.

Відвідувачам обіцяють справжній танець прозорих фарб та майже віртуальні ефекти занурення у внутрішній простір картини: душею відчуєте м’яке світло дбайливості і таємниче мерехтіння краси.

Читайте також: Журналістка з Рівного в Австрії працює вчителем