fbpx
Картопля не любить злив і холодів

Картопля не любить злив і холодів

Діліться інформацією з друзями:

Коли садити картоплю у 2024 році: місячний календар і деякі поради.

Нині серед тих, у кого є своя земля, тільки й мови про те, коли і що садити, щоб зібрати хороший врожай. Одні орієнтуються на посівний календар, інші – на традиції, які існують у тому чи іншому регіоні. 

Так-от, досвідчені городники кажуть, що садити картоплю у відкритий ґрунт  потрібно, щойно земля прогріється до +7-10 градусів Цельсія, середньодобова температура має бути такою ж. Якщо почати висаджувати культуру раніше, то саджанці, найімовірніше, замерзнуть.

За старих часів, коли в людей не було ніяких прогнозів погоди й термометрів, вони орієнтувалися за деревами – вважалося, що коли береза розпускає своє зелене листя, можна починати висаджувати картоплю. Ба більше, обов’язково дивіться на погодні умови, коли не можна садити картоплю – у період злив і холодів, для цього підійдуть тільки сонячні сухі дні.

Які сприятливі дні для посадки картоплі за місячним календарем у 2024-му? Орієнтуватися на фази місяця під час городніх робіт – це традиція наших пращурів, якої дотримуються українці й нині. Як би не було дивно, але це важливо – наприклад, у жодному разі не можна висаджувати картоплю в дні молодика і повного місяця, найкраще запланувати посадку на Місяць, що росте.

Коли садити картоплю

Запам’ятайте, коли садити картоплю у квітні, травні і навіть червні 2024 року:

Квітень – 8-11, 28-30 число.

Травень – 1, 2, 5-10, 27-29 число. (Щоправда, на період з 5 по 11 травня припадає Пасхальний тиждень, а колись старші люди казали, що протягом першого тижня після Великодня не можна працювати ні в саду, ні на городі).

Червень – 2-9 число.

Крім місячного календаря, варто орієнтуватися і на сорт картоплі. Наприклад, ранні сорти можна висаджувати, щойно настануть перші теплі дні. Зібрати врожай вийде через 55-60 днів після посадки. Середньоранні сорти садять із середини травня і збирають через 65-80 днів після посадки. Середньостиглу картоплю садять на початку травня і збирають урожай через 80-95 днів. Середньопізній сорт висаджують у середині або наприкінці травня, а викопують через 95-110 днів. Пізньостиглу картоплю, яка стійка до заморозків, садять ближче до літа і збирають через 120 днів.

Як правильно садити картоплю? Щоб зібрати гарний урожай, важливо не тільки врахувати терміни, а й з’ясувати, на яку глибину садити картоплю, а також загальну процедуру посадки. Грядка для картоплі повинна добре освітлюватися сонцем, її потрібно перекопати і прибрати бур’яни. На кожен квадратний метр потрібно додати 8-10 кг компосту, перегною або іншого добрива.

Кристина КАЩАВЦЕВА

Читайте також: 

  • Фейк: Хмельницька АЕС готова продавати електроенергію Польщі
    Ворожі та проросійські ресурси поширюють фото листа буцімто від АТ «НАЕК «Енергоатом», адресованого міністерці клімату та навколишнього середовища Польщі Пауліні Хенніг-Клосці щодо начебто готовності почати експорт електроенергії в Польщу. Верифікувавши інформацію в АТ «НАЕК «Енергоатом», Центр протидії дезінформації повідомляє, що…