Енергетики України працюють вдень і вночі, в дощ і в сніг. Щойно закінчується повітряна тривога, вони ідуть рахувати втрати і знову працювати.
Очільниця департаменту комунікацій і міжнародного співробітництва “Укренерго” Марія Цатурян розповіла у себе на сторінці як працюють енергетики України.
“Коли я вмикаю світло, я подумки бачу їхні усмішки. І знаю, що як би важко не було, Україна завжди буде вільною та освітленою. ЗСУ та енергетики зроблять для цього все”.
Хлопці. Ремонтують сильно побите. Бачать, що їх фотографують. Думають, що ми намагаємося сфотографувати побите ворожими ракетами. Кричать зверху:
– Ой, давайте ми вийдемо з кадру, щоб ми не заважали, а то ми картинку псуємо!..
Через певний час камера ловить ремонтників, які стоять навпроти розбитого вщент трансформатору та щось жартують про свою роботу. Фотограф ловить їх усмішки:
– Ой, давайте ми хоч перевдягнемося, або не фоткайте, а то в нас форма чумаза, ми ж ніч працювали, кадр вам зіпсуємо.
– Хлопці, як ви можете зіпсувати кадр? Ви – круті! А форма – ну так 24/7 працюєте, нічого, що брудна.
– Ну давайте, фоткайте, але ж кому ми цікаві…
-Хлопці, та ви всій країні зараз цікаві. Ви ж їм світло несете.
– Але тварюки б’ють, заважають робити роботу швидко, доводиться все лагодити з нуля знов і знов…
-Хлопці, а уявіть, ви б що разу не лагодили щоб було?
– Темрява! Але тварюки не дочекаються! Буде світло, хіба дарма ми не спимо?
– Хлопці, а як ви вночі працюєте, хіба щось видно?
– (сміються) Ми ж енергетики, хіба ми собі світло не облаштуємо? До того ж, гірше ранки. Вранці тривоги. Роботи доводиться припиняти.
– …Хлопці…, скажіть, а ви усвідомлюєте, що ви герої?
– Та які ми герої?! Герої – то ЗСУ! А ми просто робимо роботу.
Я дуже хочу опублікувати їхні усмішки, їхні обличчя. Кожного з підрозділу експлуатації мереж Укренерго, кожного ремонтника, кожного диспетчера з національного та регіональних диспетчерських центрів та підстанцій.
Кожного з висококваліфікованих фахівців, інженерів, які насправді не хлопці, а дуже сміливі та професійні люди. Але не впевнена, що можна. На них тримається енергосистема. Вони працюють під ракетними обстрілами (а ще прилітають дрони, а в прифронтових регіонах – арта), і читають в інтернеті, що насправді ніхто нічого не робить, пошкоджень немає, а вся електроенергія продається за кордон(. Обурюються.