Екомаршрут на Рівненщині приймає туристів

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Старовинний костел, замок, городище та інші унікальні об’єкти лягли на карту новоствореного історико-культурного екомаршруту. Клевань, Білів та Пересопниця першими приймали туристів, які приїхали на відкриття Історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок».

Туристичний шлях простягається на відстань 150 кілометрів. Поєднує 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду. Це надбання Великої Волині: сучасних Волинської та Рівненської областей. Кожен відрізок позначений туристичною маркою, що відповідає міжнародним стандартам. Допомагають слідувати шляхом вказівники. А в історичних містечках встановлені інформаційні стенди з qr-кодами сайту, де можна завантажити карту

(https://www.volynspadok.org.ua/).

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Минулої неділі у презентації маршруту взяло участь близько півсотні учасників. На туристів чекала екскурсія визначними місцями: костел Благовіщення, озеро Безодня, Клеванський замок, Білівське городище та музейний комплекс Пересопниця.

– Ми вирішили привернути увагу до Великої Волині, історії, спільного надбання, – відзначив керівник проєкту Павло Данильчук. – Це самобутня територія волинян, які формували традицію, культуру. І ми маємо надалі продовжувати та не забувати наш великий спадок. Сподіваюся, що цей маршрут буде цікавим для відвідування людям з усієї України.

Очільниця «Волинської фундації» Анна Данильчук наголосила, що було цікаво та корисно працювати над маршрутом, адже відкрили для себе чимало нових фактів.

– Якщо ви зайдете на наш сайт, то будете знати, яке містечко постачало кликунів у Луцький замок чи, для прикладу, побачите ексклюзивні фотографії князів, – підкреслила вона.

Прем’єра проєкту відбулася у кожному містечку за участі представників місцевих громад. Завітала заступниця начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова. Виступив із вітальним словом заступник Клеванського селищного голови Віталій Ваколюк. Великою делегацією долучилися до відкриття представники Зорянської громади. Зустрічала та проводила екскурсію у Музеї Пересопницького Євангелія Лариса Парфенюк.

Наступне відкриття маршруту відбулося у вівторок в Олиці-Залісоче, а на 25 липня заплановано таку ж подію у Цумані-Цуманській пущі-Деражному.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Юлія ГРИЩУК

Автор фото: Роман НЕВЕСТЕНКО-ДОМБРОВСЬКИЙ

Діліться корисною інформацією з друзями: