fbpx

Денний сон позитивно впливає на організм людини, але є умови

Діліться інформацією з друзями:

Денний сон корисний для більшості людей. На цьому наголошують навіть на офіційному сайті МОЗ. Така практика поширена в інших країнах. Деякі компанії та університети навіть мають спеціальні кімнати для сну, де кожен може відпочити протягом дня.

Проте вчені підкреслюють, що денний сон позитивно впливає на наш організм за кількох умов.

ЧИМ КОРИСНИЙ ДЕННИЙ СОН

Денний сон допомагає відновити концентрацію, продуктивність і здатність зосередитися на роботі. Дрімота діє як антидепресант, покращує настрій і заряджає енергією, як після гарного сну.

СКІЛЬКИ МОЖНА СПАТИ В ДЕНЬ?

Важливо, щоб такий відпочинок не був занадто тривалим. Спати вдень слід не більше ніж годину. Оптимальна і корисна тривалість денного сну — близько 20-30 хвилин. Використовувати сон як відпочинок протягом дня краще, якщо ви також добре спите вночі.

ЯКІ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ МОЖЕ МАТИ ДОВГИЙ ДЕННИЙ СОН

Якщо ви погано спите вночі, ваше тіло компенсує це, спавши довше вдень. А це може бути шкідливим для вашого здоров’я та негативно вплинути на продуктивність. Тобто, якщо ви довго спите вдень, ви ризикуєте прокинутися з відчуттям тяжкості та інертності, що може мати протилежний вплив на вашу працездатність. Довгий сон посеред дня може порушити внутрішній годинник організму, спровокувавши своєрідний «збій». Тоді може порушитися розпорядок дня, що може викликати неконтрольоване відчуття голоду, порушення сну та брак енергії.

Слід бути уважним до свого організму. Постійне відчуття втоми й сонливості може свідчити про проблеми зі здоров’ям. Бажання подрімати може бути викликано стресом, безсонням, задишкою уві сні. Деякі дослідження пов’язують хронічну втому та денну сонливість із підвищеним ризиком діабету 2 типу, серцево-судинними захворюваннями та навіть підвищеним ризиком смертності від усіх причин.

У цьому випадку краще звернутися до лікаря і при необхідності пройти відповідне обстеження.

Читайте також: Ядерний сон