fbpx

40 років кафедрі РДГУ: співали й частували короваєм

Діліться інформацією з друзями:

Звідусіль злетілося до рідного гнізда чимало випускників. А все для того, щоб у родинному колі студентів, викладачів та гостей з гучними піснями й музиками відсвяткувати 40-річчя своєї альма-матер – кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ.

В актовій залі на Хвильового, 7 господинею-ведучою свята була доцент кафедри, викладачка й відома виконавиця народних пісень Раїса Цапун. По-домашньому, з трепетом гортала вона сторінки минулого, на котрих назавжди вписані імена Василя Павлюка, Степана Шевчука, Івана Корсюка, Миколи Фенглера, Людмили Бешенцевої, В’ячеслави Логвін, Надії Супрун, Богдана Яремка, Юрія Рибака й багатьох інших талановитих педагогів, фольклористів, музикантів, науковців кафедри.

Передзвоном минулого і сучасного для всіх присутніх прозвучали народні пісні, майстерно виконані фольклорними гуртами «Горина», «Волиняни», «Джерело», а також обдарованими виконавицями Галиною Куришко та Юлією Данчук.

Родзинкою свята стало музичне вітання колег по цеху – етногурту «Сільська музика» разом з керівником етнокультурного центру Палацу дітей та молоді «Веснянка» Віктором Ковальчуком. Зворушливими були й виступи випускників кафедри, які на ювілей завітали зі своїми колективами: Вікторії Мельничук з фольклорним гуртом «Чачка» (Луцьк), Маї Сайпель з дитячим фольклорним гуртом «Перлинка» (Славута), Антоніни Шеретюк з дитячим вокальним ансамблем «Здолбунівські дзвіночки», а також солісток етногурту «Дуліби» Анастасії Ястрижемської та Анни Місюри.

Квітами, дарунками, теплими спогадами, словами вдячності вітали випускники своїх педагогів: Богдана Дерев’янка (завідувача кафедри 1981-88 років, керівника студентського хору), старшого викладача кафедри, завідувачку секції народного співу Людмилу Гапон, викладачів Олену Юзюк, Раїсу Цапун, Людмилу Вострікову, Романа Дзвінку, Вікторію Ярмолу, завідувача кафедри Богдана Столярчука.

Вагоме значення кафедри в напрямку збереження та популяризації національної музичної культури у своїх виступах відзначили відомі митці України Богдан Дерев’янко, Роман Береза, Феодосій Васечко та Андрій Пастушенко.

На жаль, сьогодні кафедра музичного фольклору нечисленна, але продовжує традиції, зберігає і примножує пісенно-музичний спадок народного мистецтва Поліського краю. Її діяльність багатогранна. Викладачі і студенти демонструють свою майстерність і професійну підготовку на численних мистецьких заходах університету, міських, обласних, всеукраїнських концертах, конкурсах, фестивалях та виставках. Попри фінансові труднощі організовують фольклорні експедиції у віддалені куточки Рівненщини. Вивчають і досліджують пісенно-музичний спадок, який публікують у фольклорних збірниках та навчальних посібниках. Діяльність самобутньої кафедри підтримує ректорат РДГУ в особі професора Руслана Постоловського та директора Інституту мистецтв РДГУ, професора Ярослава Сверлюка.

Заключним акордом святкування стало виконання фрагменту весільного обряду «Розплітання коси» на Житомирщині, записаного Раїсою Цапун та сценічно відтвореного студентами фольклорного ансамблю «Джерело». У супроводі «Хутірських музик» (керівник Роман Нярба) та інструментального ансамблю студентів-заочників «Лаутереска» (керівник Іон Товарницький) прозвучала в’язанка народних мелодій. А на завершення святкування для почесних гостей, серед яких був і колишній ректор Інституту культури Анатолій Литвинчук, та всіх присутніх розділили коровай.

Оксана та Руслана САВЧУКИ, випускниці кафедри 1996 року