fbpx
Сміттєзвалище.

Регіональний план управління відходами розробляють на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

У липні 2023 року набув чинності Закон України «Про управління відходами». Він має на меті розв’язати гостру проблему сміттєзвалищ, відсутності сміттєпереробки та розширеної відповідальності виробника.

Про зміни у сфері управління відходами розповів під час брифінгу в Рівненській ОДА директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Володимир Захарчук.

«Головний принцип документа полягає у запобіганні утворення відходів. А серед завдань є зменшення кількості сміттєзвалищ та ефективна переробка. Для цього на Рівненщині розроблять Регіональний план управління відходами, який стане частиною відповідної національної стратегії», – пояснив спікер.

Наразі ведеться робота над підготовкою проєкту плану.

Закон також встановлює ієрархію управління відходами, де найвагомішою частиною є запобігання їх утворенню. Наступний щабель – відходи мають пройти етапи повторного використання, переробки та відновлення. І лише невелика частка мала б опинитися на сміттєзвалищі.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони довкілля, в Україні щорічно утворюється пів мільярда тонн відходів, понад 90% з них відправляють на звалища.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Стало відомо які екопроєкти реалізовуватимуться у громадах Рівненщини