Аномально високі температури призводять до зменшення рівня кисню у водоймах, тож для покращення середовища біоресурсів у річці Устя в місті задіюють аераційні фонтани.
Температура зовнішнього повітря останніми роками влітку досить висока, як для нашого регіону. Зазвичай такі спекотні ночі, як спостерігаються зараз, +20 градусів Цельсія, притаманні тропічному клімату.
Саме це і призводить до зниження рівня кисню у водоймах, а отже, й задухи риби. Подібні прикрі ситуації вже траплялися і в інших містах. Щоб уникнути цього й наситити Устю киснем використовують аераційні фонтани, зазначили у Департаменті інфраструктури та благоустрою.
Наразі, такий фонтан функціонує в автоматичному режимі і по встановленому графіку – з 9:00 до 20:00, розповіли у Рівненському тресті зеленого господарства.
Фонтан працює почергово: 40 хвилин збагачує киснем воду, а потім – перерва. Усе для того, аби уникнути перегріву апарату. На жаль, часті відключення електроенергії не дають можливості включення аераційних фонтанів згідно з графіком. Адже його робота залежить від помпи, який живиться від ліній електропередач.
Також допомагає здійснювати аерацію водойми у Рівному і помпа Управління ДСНС в Рівненській області. Коли на вулиці збільшується температура повітря, то ця помпа допомагає ще більше насичувати воду киснем.
Джерело: Рівненська міська рада
Читайте також: У мікрорайоні “Північний” у Рівному виявили забруднювача повітря