fbpx

Як доглядати за вазонами влітку

Діліться інформацією з друзями:

Із приходом літа догляд за домашніми рослинами потребує коригування. Деякі групи квіткових відходять, інші, прокинувшись, починають активно рости.

Із настанням стійкого тепла всі домашні вазони можна поділити на 2 групи. Ті, що йдуть на спокій влітку, переносимо у прохолодне місце зі зниженою температурою. Догляд за ними полягає в підтримці температури повітря в межах 12-15°С, обприскуванні та обмеженні поливу. Для всіх інших рослин (крім базового догляду та підживлення) потрібно забезпечити в квартирі захист від палючих променів сонця.

Освітлення

Щоб затінити рослини від сонця, можна робити козирки з медичної фольги, прикривати напівпрозорою плівкою або папером скло вікон, регулювати освітлення за допомогою ролет чи штор. Особливо теплолюбні рослини (кактуси, сукуленти, кімнатний жасмин, бегонію, фіалки) можна ставити на південному підвіконні.

На підвіконнях, що виходять на північну сторону, можуть стояти: фуксія, фіалка, азалія, хлорофітум, традесканція. Тут їм все літо комфортно. Деякі рослини (аспідистра, пеларгонія, драцена) варто ставити на підлозі під вікнами. Цикламен і гарденія обожнюють яскраве освітлення з розсіяним світлом, тому вони можуть рости біля вікон.

Полив

Частота і норми поливу залежать від вологості повітря, кімнатної температури, сухості ґрунту та освітлення. Молоді, тільки пересаджені рослини поливають помірно 3-4 рази на тиждень. Сіянці поливають щодня ввечері – дуже акуратно і потроху.

Ґрунт повинен бути постійно вологим у циперуса, азалії, аїру, папоротей. Після поливу в них у піддоні завжди має бути вода. Деякі рослини не переносять навіть найменшого просихання ґрунту. Перехід від посухи до рясного поливу для них згубний. Тому ґрунт у таких квітів постійно варто підтримувати в помірно вологому стані.

Поливати кімнатні рослини влітку потрібно через 3 дні водою кімнатної температури. Полив обов’язково проводиться не поспішаючи, тоненькою цівкою по краю горщика. Коли з’являється вода в піддоні, потрібно зупинитися. Якщо вода відразу переливається через край горщика або з’являється в піддоні, то ґрунт залишився сухим. У цьому випадку горщик із квіткою потрібно опустити в ємність, заповнену водою на 2/3.

На надлишок вологи рослини реагують пожовтінням листя, в’яненням. У деяких рослин кінчики листя стають коричневатими, з’являється цвіль на квітках, опадають одночасно старі та молоді листки. Нестача води впливає на зупинку росту молодих пагонів, спричиняє швидке в’янення або опадання квіток.

Вологість повітря

Трапляється, навіть при рясному поливі у рослин починають опадати бутони, стоншується і морщиться листя. Це означає, що повітря в кімнаті занадто сухе. Абсолютна більшість кімнатних рослин відразу реагує на це. Щоб нормалізувати вологість, щоранку з 8-ї до 11-ї години потрібно відкривати вікна. Постійно біля квітів ставити миски з водою. І, звичайно ж, проводити вибіркові обприскування рослин.

Сукуленти обприскуються рано-вранці та пізно ввечері, особливо під час бутонізації. Виняток становлять кактуси з повстяним опушенням (ечеверія, еоніум, ореоцереус).

Квіти зі шкірястим, гладким листям обприскуються зазвичай раз на день. Але при дуже спекотній сухій погоді можна повторити процедуру і 2-3 рази за день. При нормальній вологості повітря необхідність частого поливу знижується.

Рослини з опушеним і рельєфним листям не обприскуються (фіалки, бегонія широколиста, орхідея лудізія тощо). Біля них ставиться миска з водою або обприскується з дрібного пульверизатора повітря навколо. А такі рослини, як зебрина, хлорофітум, ехмея, пеперомія, герань і зовсім не потребують високої вологості.

Літні підживлення

Для нормального розвитку рослин (а особливо для цвітіння) кімнатні рослини необхідно підгодовувати органічними та мінеральними добривами. Для самостійного складання поживних сумішей потрібен достатній досвід, тому практичніше купувати добрива в магазині та підгодовувати рослини відповідно до рекомендацій на упаковці.

Зручно використовувати для підгодівлі готові тверді добрива у вигляді кульок і паличок. Тривалість їх дії становить 7-8 тижнів. Рідкі добрива потрібно вносити з поливом і потім обмивати рослини чистою водою, щоб не обпалити листя. Підживлення проводиться до і після цвітіння. Вазони, які спочивають у теплу пору року, в цей період не підживлюють.