В Україні відзначають свято Покрови Пресвятої богородиці

Діліться корисною інформацією з друзями:

Сьогодні в Україні – особливий день. Відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць, День Українського козацтва, День заснування УПА.

Історична подія, що спричинила особливе відзначення цього дня, сталася у далекому ІХ столітті. Тоді, за Переданням, під час облоги Константинополя жителі міста зібралися у Влахернському храмі і ревно молилися про захист та спасіння. Цей храм на той час вважався головним Богородичним храмом столиці Східної Римської імперії, бо в ньому зберігалася Риза Пресвятої Богородиці. Тоді й сталося особливе явлення Божої Матері, під час Всенічного бдіння, «о четвертій годині ночі», тобто за чотири години після заходу сонця, що означає приблизно 11-ту годину вечора за нашим ліком часу. Явлення це побачили святий Андрій Юродивий та його ученик Епіфаній.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Від вівтарної частини храму на висоті явилася Божа Матір, Яку обабіч супроводжували святі пророк Іоан Предтеча, Її родич, та апостол Іоан Богослов, названий Її сином, а також сонми ангелів та святих. Пречиста Діва довго молилася зі сльозами, а потім зняла зі Своєї голови омофор, тобто верхнє покривало (покров), і розпростерла його над народом. Невдовзі вороги відступили від Константинополя, вражені та налякані бурею, яка раптово здійнялася на морі та розбила й розкидала багато їхніх кораблів. Відтак місто та його жителі були врятовані.

Протягом історії неодноразово, в різних землях, чудесне заступництво Пресвятої Богородиці рятувало людей від ворогів. Тому і прославляється в цей день Богородиця як незмінна Молитвениця за вірних, а також як Заступниця і Захисниця всіх потребуючих.

Український народ здавна відзначає це свято з особливою любов’ю, шануванням і благоговінням перед Божою Матір’ю. Перші Покровські храми з’явилися у нас у ХІІ столітті. З особливою повагою до свята ставилися українські козаки. Як свідчить історія, на різних Січах було збудовано 13 церков Покрова Божої Матері. У запорожців навіть визначні події були пов’язані зі святом Покрова: в цей день проводилася загальнокозацька рада, на якій обирався гетьман, кошовий отаман, старшина тощо.

А з початком гібридної війни Росії проти України, образ Богородиці-Захисниці, Її святий Покров, та глибока історична традиція його пошанування нашим народом, набули нового звучання. Саме тому на день Покрова Пресвятої Богородиці було встановлене і державне свято на честь захисників та захисниць України – всіх тих, хто боронив і нині боронить рідну землю і державу від агресорів та окупантів. Бережи всіх наших захисників, Пречиста Діво Марія!

Джерело: ПЦУ