fbpx

У замурованих вікнах Острога на Рівненщині лунає його історія

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні розповімо про «Вікна історій» – один із проєктів, який команді громадської організації «Братство імені князів Острозьких» вдалося втілити у непростий 2020 рік.

Спокійний польський міжвоєнний період у спогадах Анастасії Пашковської, трагічна, важка, глибока історія Йосипа Галицького та острозького гетто чи теплі дитячо-юнацькі спогади про «старий» Острог Анатолія Хеленюка тепер можна співпережити завдяки сучасним технологіям в Острозі. 

Проект «Вікна історій» покликаний розповісти непросту історію Острога ХХ століття через спогади людей, які тут жили, навчалися чи служили у війську. Вздовж проспекту Незалежності у хронологічному порядку (від Будинку школяра до Будинку Маршада) у замурованих вікнах міського простору знайшли своє місце 5 інсталяцій, що за допомогою аудіо, старих фото та qr-кодів, повертають голос для дуже особистих історій, переживань восьми людей, що у певний період свого життя були пов’язані з Острогом.

На вибір слухачів 8 історій, обрати можна будь-яку.  
 Ми ж рекомендуємо знайти час і енергію аби пройти повний маршрут «Вікнами історій» або бодай послухати їх на порталі izi.travel, де вони розташовані у вільному доступі. 

До речі, «Братство імені князів Острозьких» потурбувалось про вашу комфортну прогулянку і пропонує у Туристично-інформаційному центрі Острога безкоштовні туристичні карти з позначеними локаціями «вікон».

Цей проект став величезним відкриттям не лише для містян, але й для нас як команди. Використання нового формату розповіді історії – аудіо доріжки, дослідження нових незнаних раніше тем, пошук особистої прив’язки/паралелі з історією власної родини. Я дуже хочу і справді вірю, що цей проект, спогади, історії знайдуть відгук у серцях острожан та гостей міста,

–  співавторка Анастасія Драчук.


Відома астрологиня розповіла для яких знаків зодіаку починається біла смуга

До слова, проект став результатом навчання ефективному управлінню культурною спадщиною на серії тренінгів від проекту ReHerit «Спільна відповідальність за спільну спадщину» за фінансового сприяння Європейського Союзу. По закінченню навчання команди отримали можливість взяти участь у конкурсі міні-грантів. Проект команди з Острога став одним із переможців конкурсу та отримав фінансову підтримку на реалізацію задуманого.

– Ми довго вагалися, яку ж саме ідею та тему обрати, але порадившись з тренерами програми, обговоривши між собою, вирішили спробувати висвітлити складну, трагічну історію міста минулого століття. І вже опісля реалізації проекту, можу сказати, що це було гарне рішення.

зазначає співавтор проекту Андрій Брижук

Громадська організація «Братство імені князів Острозьких» була створена у 2012 році ініціативною групою, що сформувалась навколо Музею історії  Острозької академії. З того часу члени організації пройшли чималий як особистий так і професійний шлях, доєднались нові люди, мрії перетворилися на проекти, а експериментальні вечірні екскурсії на традиційні.

Лікарі розповіли про продукт, який захищає серце