fbpx

У Рівному дівчина з Харківщини сама малює і дітей-переселенців навчає

Діліться інформацією з друзями:

17-річна Каріна Павленко з Харківщини дає у Рівному майстер-класи для дітей, які, як і вона, змушені були тікати від війни. Дівчина вчить дітей малювати на папері портрети.

Сама Каріна почала освоювати ази малярства самостійно ще 10-річного віку, переглядаючи відео-уроки на Ютубі. Навчаючись у школі, надсилала свої роботи на різні конкурси. Було, навіть призові місця виборювала. Але тепер усе це, як і життя до 24 лютого, – в минулому.

Коли росія розгорнула повномасштабний наступ на Україну, дівчина була в Харкові, де навчається на факультеті міжнародних відносин та журналістики Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Там її й застала війна.

– Я збиралася 25 лютого їхати додому, в Ізюм, – розповідає Каріна. – У мене вже й квиток був. Подруга теж планувала їхати до батьків. Тому в нас і продуктів про запас не було. Коли почалися обстріли, усіх студентів розмістили у сховищі. Ми взяли з гуртожитка матраци і найнеобхідніші речі. Сподівалися, що це ненадовго. Спочатку нас було майже 80. А потім студенти почали потихеньку роз’їжджатися. Я теж дуже хотіла додому. Але дістатися в Ізюм вже було складно. Батьки телефонували і шукали можливість, як мене забрати. В результаті знайшли автобус. Але добратися до нього теж виявилося непросто. В результаті я запізнилася буквально на 5 хвилин. Сподівалася, що буде ще один рейс, але марно. Звісно, я дуже засмутилася. А потім дізналася, що автобус, на який я не встигла, обстріляли.

Невдовзі окупанти почали обстрілювати й Ізюм. Дорога додому була закритою, а батьки наполягли, щоб дівчина поїхала до родичів на Рівненщину. Натомість самі з молодшою сестричкою залишилися в Ізюмі.

Тепер Каріна щодня чекає від сім’ї хоча б смс, аби пересвідчитися, що з ними все гаразд. А ще має неабияке бажання працювати. А оскільки реалізації задуму заважає вік (дівчині лише 17 років), продовжує малювати портрети. Щоправда, не кольорові (бо ж олівці залишилися вдома, в Ізюмі) а чорно-білі.

Нині, як розповів начальник Рівненської ОВА Віталій КОВАЛЬ, Каріна на волонтерських засадах допомагає під час майстер-класів для дітей-переселенців, які організовують представники ГО «Носителі миру» та ГО «Центр креативу». Один із них, художньо-портретний, вже вела самостійно. За відгуками, сподобалося всім. Отож Каріна знайшла собі заняття до душі. А воно ще й приносить користь іншим.

Надія ПРИШЛЯК