fbpx

У Рівненському парку читали Кобзаря

Діліться корисною інформацією з друзями:

«Шевченкові дні» у Рівному традиційно відзначають різними мистецькими заходами. Не став виключенням і цей рік. У парку, що носить ім’я Великого Кобзаря, відбувся відкритий поетичний марафон «Іду на сповідь до Тараса».

Цього року, зважаючи на карантинні обмеження, до участі в марафоні запросили невелику кількість учасників. Учні та педагоги з міського НВК №2 у парку біля «Тарасового куточка» читали його поезії. Долучитися до читців мали можливість усі охочі – кожен перехожий міг продекламувати свій улюблений твір. Учасники отримали подяки від організаторів.

Відкрила поетичний марафон учениця 10-а класу НВК №2  Сайде-Ені Мумінова своїм віршем “Ми про Тараса Шевченка”

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Поетичний марафон «Іду на сповідь до Тараса» започаткували більш як 10 років тому міські «Просвіта» та управління освіти. Ініціатори прагнули, аби Шевченкове слово звучало і жило, було знане та шановане не лише в рамках обов’язкових навчальних курсів у школах та вишах, а й у душах рівнян.

– Щоб пізнати Шевченка, його потрібно читати роками, в різні періоди свого життя, приходити до нього і відкривати нові грані в творчості, –

зазначила заступниця начальника міського управління освіти, голова міської «Просвіти» Катерина СИЧИК. – Діти читають у початковій школі здебільшого пейзажну лірику. Згодом, коли підростають, – поезію про національне визволення, про любов до України, а далі – ще складніші твори. Поступово всі, хто любить поезію, ростуть, змінюються доростають до «свого» Шевченка, який посідає особливе місце в їхньому житті. Тому його твори популярні й нині.

Наталія НИРКОВА