fbpx

У каналізацію Рівного щодня «змивають» кілограми непотребу

Діліться інформацією з друзями:

Приблизно по 10 викликів щодня через забиту побутову каналізацію отримують працівники служби каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканалу».

Таким чином щотижня, не залежно від пори року, аварійно-диспетчерська служба отримує до 60 заявок на прочищення забитої каналізації в житлових будинках.

Причиною таких засмічень найчастіше стають засоби особистої гігієни, губки для миття посуду, дитячі іграшки, поліетиленові пакети, залишки їжі, волосся і навіть скло. Усе це рівняни викидають в свої унітази, блокуючи каналізаційні канали.

Чимала частина побутового сміття, яке хоч і не блокує каналізаційні мережі, потрапляє на очисні споруди Рівного, ускладнюючи їхню роботу. Тому працівники підприємства змушені кожні три години чистити решітки від твердих побутових відходів, яких за добу збирають і вивозять від 80 до 120 кг.

Тож наступного разу перед тим, як «змити» щось подібне в каналізацію, подумайте спочатку про те, якими можуть бути наслідки. Можливо, простіше викинути непотріб у сміттєвий бак чи спеціальний контейнер, щоб уникнути проблем із каналізацією?

Пам’ятайте, що у каналізацію можуть потрапляти лише туалетний папір та продукти життєдіяльності організму людини! Інше сміття викидайте, будь ласка, в смітник.

Що не варто «змивати» в туалет

  • Волосся з гребінця і шерсть домашніх тварин можуть прилипати до інших предметів. Одного разу це призведе до засмічення!
  • Паперові рушники та вологі серветки мають щільнішу структуру, порівняно з туалетним папером. Через це вони гірше розчиняються або зовсім не розчиняються у воді і можуть спровокувати засмічення.
  • Шкаралупа від яєць. На гострі шматочки нанизується сміття, тож колись це може спричинити аварію.
  • Наповнювач для котячого туалету. Він вбирає вологу і розбухає, тому в каналізації йому не місце.
  • Жир зі сковорідки може призвести до утворення в каналізації грудки, бо він не розчиняється у холодній воді. До нього пристане волосся, туалетний папір та інше сміття. Як результат – знову все «попливе».
  • Залишки їжі і чайна заварка можуть застрягнути у вигині труби, розбухнути та призвести до засмічення.
  • Підгузки і прокладки сильно розбухають у воді і блокують водостік.

Надія ВАНЧЕНКО