fbpx
Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі

Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі

Діліться інформацією з друзями:

Твір-печворк створили автори з Рівненщини разом із колегами. При цьому вони встановили національний рекорд, і не один.

Автори з Рівного та Рівненської області взяли участь у написанні твору-печворку, що здобув два Всеукраїнські рекорди. Організатором проєкту “Босорка”, до якого долучилось 228 авторів з різних куточків країни, став Сергій Батура.

07.06.2024 року в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася фіксація двох всеукраїнських літературних рекордів (найбільша кількість авторів і сторінок твору)!

Твір-печворк створили автори з Рівненщини

Твір «Босорка» у новітньому жанрі «Колективний літературний печворк» отримав визнання Національного реєстру рекордів України! Наразі триває експертне обговорення щодо номінування твору на світовий рекорд.  Босорка це міфологічний персонаж народів Карпат (угорців, румунів, слов’ян), відьма або чаклун з рисами вампіра. 
 
 У написанні проєкту прийняли участь і 5 авторів із Рівного та Рівненської області, а саме: 
 Наталя Котюк, авторка початківець із Рівного, хоча сама родом із Варашського(Володимирецького) району. Її твором став “Ворог в очах щастя”
 Галина Філонюк (Максимчук), з Острога, з оповіданням “Невловимий палій” і віршем “Травневі Ночі”.
 Ковальчук Петро, який вже відомий як творець готичного всесвіту “Драконоборців”, долучився до проєкту “Босорка” з твором “69 медових днів або як продати будинок”. Родом з с. Городище, Рівненського району.
 Павло Руденко, що працює під творчим псевдонімом Борислав КолиЯк, ведучий ютуб-каналу “На!Читай” і автор нон-фікшну “Щоденник українського поляка”. Для печворку “Босорка” написав твір “Босоркиня”.
 Лящук Анастасія, авторка з Рівного, що зараз працює над дебютним романом, узяла участь із твором “Не твоє”.

Що про свою участь у проєкті розповідають автори

Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі - фото 1

Ковальчук Петро:  Я по більшості свого творчого доробку більше автор горорів і було трохи не звично не творити в зоні 18+. Я звик, якщо писати, то писати на повну. Наприклад, на початку історії подружжя приїжджає на похорони і померлий перевертається в труні в прямому і переносному сенсі. Також там помирає ще одна бабця і в селі розпочинається вакханалія (в тексті згадується, що місцеві бояться заразитись і обходять подружжя стороною).Тоді б ми вперше побачили пса рецидивіста і те як він краде білі капці.

А тут, як не як колективна робота заради рекорду і на широку аудиторію. Тому мені прийшлося вирізати цю сцену і пом’якшити всі інші. Бо починати історію про продаж спадкового будинку зі смертей на похоронах, це звичайно круто, але я вирішив писати не чорну комедію з елементами горору. Комісія з пітчингу ідей, яка засідала в моїй голові, зійшлася на тому, що я писатиму просто сатиричну комедію з елементами містики.

Єдине питання, яке гризло мою голову це було, чи встигну я записати всю історію до дедлайну. Але, як показав час, я встигнув.

Галина Філонюк

Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі - фото 2

Я багато років пишу вірші, маю видані книги лірики.  До проєкту “Босорка” я потрапила випадково – інформацією поділилася одна з авторок, із якою працювали над колективною збіркою творів для дітей “Доброкрай”. Проглянувши всі матеріали й попередні теми, вирішила спробувати. Тему своєї частини вигадувала сама – обрала містично-оптимістичний сюжет про невловимого палія, з яким босорка Євдокія, звісно, впоралася, допомігши селянам. Найважчим мені виявилося добирати лексику, адже йдеться про карпатську відьму, тож хотілося додати колориту. Моя порада початківцям – пробувати і не боятися зробити неідеально.

Павло Руденко

Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі - фото 3

Мене звати Руденко Павло. Пишу під псевдонімом Борислав КолиЯк. Про проєкт “Босорка” дізнався від колеги з ютуб каналу “На! Читай”. Не відразу та все ж таки вирішив спробувати свої сили. Тему обирав із запропонованих організаторами проєкту.

Отже, в дитячому садку у одній із груп поширюється дивна епідемія. Завідувач намагається все владнати та батьки в усіх своїх бідах підозрюють виховательку. За дивним збігом обставин вона потрапляє до Босорки, яка дає їй настанови і не тільки. Все залежить від виховательки, чи зможе вона подолати ненависть батьків? Хочете дізнатися? Читайте до кінця.

Наталя Котюк 

Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі - фото 4

Мене звуть Наталя Котюк, я автор із м.Рівне. Побачила проєкт “Босорка” у телеграм каналі “Місто бета-рідерів”. До речі, це було страшнувато та бентежно. Серед переліку тем які були представлені, мені приглянулися декілька, але обрала лише одну. Адже часу у мене було зовсім мало. “Ворог в очах щастя” – так називається мій епізод у жанрі міське фентезі, міфологія. Його тема: дівчина яка звернулася до босорки, щоб та покарала подругу яка звабила її коханого. “Коли б не нещастя, не було б і щастя”, саме такий вислів описує життя молодої Анни з невеликого села. Переплітаючи її стежки з істотами, яких важко осягнути нашим розумом.

Читайте, коментуйте, та діліться своїми враженнями. “Босорка” містить багато різних історій які чекають на вас. Тому якщо ви теж пишете, не соромтеся і викладайте свої твори на різних платформах, вони обов’язково знайдуть свого читача.

Лящук Анастасія

Рекорд України встановили рівненські літератори у нестандартному форматі - фото 5

Я Лящук Анастасія, авторка з Рівного що написала твір “Не твоє” для твору-печворку “Босорка”, що отримав визнання Національного реєстру рекордів України! Моєю обраною темою, стало те що: “Жінка йде за допомогою до босорки, після того, як місцева влада зруйнувала її бізнес”.

Я одразу вирішила, що писати про протистояння між головною героїнею Русланою та владою не буду, радше я хочу обіграти цю проблематику інакше. Тому, провідними мотивами моєї історії стали дані роздуми: “Коли все йде не за нашим планом і нам здається, що все зруйновано, можливо на нас чекає просто краща можливість? Можливо, не все що здається нам повним крахом, є ним, а радше стає підказкою, що потрібно звернути свою увагу на інші способи проявити себе?” і “Йдучи за чужими мріями втратиш себе”. 

Так, незгоди Руслани у створенні власного квіткового магазину, ілюструють першу під-тему, а через образ вигаданого створіння Дзеркальника я ілюструю, як боротьба не за свої мрії може знищити нас і перекроїти на тих, ким ми ніколи не були. “Босорка” є також наглядною ілюстрацією того, що у єдності наша сила і разом ми можемо досягнути того, що ще вчора здавалось не можливим. Для читачів маю лише таку пораду: Читайте українське та підтримуйте наших авторів! Дізнавайтесь, про наше літературне надбання більше. Обирайте твори вам до душі і діліться думками, критикою та заохоченням про них!

На фіксації рекорду були присутні

Організатор рекорду, автор гротескно-сатиричних творів, винахідник новітнього літературного жанру «Колективний літературний печворк» Сергій Батура.

Партнери рекорду:

  •  1. Віце-президент МАУП Катерина Швець;
  •  2. Видавчиня видавництва «Лілія» – Лілія Стасюк;
  •  3. Сценарист і режисер Сладкевич Антон.

Рецензенти твору:

  •  1. Членкиня спілки письменників і журналістів України Ольга Бражник ;
  •  2. Докторка філологічних наук, професорка Бикова Тетяна;
  •  3. Членкиня спілки письменників України Тетяна Грицан-Чонка.

 Велика команда проробила гігантську роботу. І в цьому також допомогла керівниця Національного реєстру України, пані Вєтрова Лана.

  • 101-річну пацієнтку прооперували у рівненській лікарні
    У рівненській лікарні прооперували 101-річну пацієнтку. 101-річна Ільницька Надія Григорівна скаржилася  на болюче випинання у лівій здухвинній ділянці, нудоту, блювання та виражену загальну слабкість. Провівши комплексне обстеження у відділенні екстреної медичної допомоги Рівненської обласної клінічної лікарні ім. Юрія Семенюка, було…

Читайте також: Знайомство з місцевими авторами: Топ-10 видань з Рівненщини за 2023 рік