fbpx

Тарас Шевченко і зараз серед нас, на полі бою за Україну

Діліться інформацією з друзями:

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Захід у Рівненському обласному краєзнавчому музеї розпочався з пісні «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле» у виконанні керівників фольклорно-етнографічного гурту «Горина» Людмили та Сергія Вострікових. Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, кого торкнулися трагічні події у ніч на 9 березня під час тривалої повітряної тривоги, коли російські окупанти вкотре завдали масованого ракетного удару по мирних українських містах.

Скільки б ми не вивчали Великого Кобзаря він, здається, завжди залишатиметься не до кінця пізнаним. Ось і цього разу заслужена працівниця культури України, етнографиня Алла УКРАЇНЕЦЬ відкрила колективу музею та гостям маловідомі факти з життя Тараса Григоровича Шевченка. Ознайомила присутніх з його художніми творами (етюдами, нарисами, замітками, малюнками), написаними до арешту і заслання, де змальовані природа рідного краю, історичні пам’ятки, побут населення Центральної України. Розповіла про подвійне прізвище Шевченко-Грушківський та його походження. Змалювала Кобзаря як багатогранну особистість. Він був поетом, етнографом, співаком, письменником. Почули присутні й про подорож Тараса Шевченка Волинню.

Натомість відомий рівненський художник, член Національної спілки художників України Віктор ГВОЗДИНСЬКИЙ доповнив портрет Великого Кобзаря як неординарного митця. Тарас Григорович, як зауважив Віктор Гвоздинський, бачив і змальовував те, що звичайна людина могла й не помітити. А ще художник детально розповів про техніку написання робіт, як досконало Тарас Шевченко володів аквареллю, олівцем, тушшю, пером, чим здобув визнання серед визнаних особистостей.

Зворушливо і щемливо прозвучали поетичні твори Тараса Шевченка – вірш «Розрита могила» та уривок з поеми «Марія», продекламовані журналісткою та письменницею Людмилою Марчук. Мати загиблого Героя Богдана Гордійчука, продемонструвавши світлини, поділилася спогадами про свого єдиного сина, який пішов захищати Україну ще в 2014 році, а після повномасштабного вторгнення продовжив боротьбу. На жаль, загинув у січні 2023 року. Людмила Марчук передала до музею жовто-блакитний прапор 54-го Розвідувального батальйону з підписами побратимів її сина Богдана Гордійчука.

Шевченківський захід, підготовлений працівниками сектора етнографії РОКМ, ще раз переконав у тому, що Тарас Шевченко і зараз серед нас, на полі бою за Україну.

Тетяна КАУК, старший науковий співробітник РОКМ