Доторкнутися до минулого та поглянути на історію Гетьманщини з іншого ракурсу пропонують рівнянам. Про незвичайну туристичну триденну поїздку розповіла директорка ТА «Хоч куди» Світлана Ніколіна:
Поїздка запланована на 3-5 липня.
– Ми зможемо побачити Козелець, де головна перлина – Собор Різдва Пресвятої Богородиці, один з найкрасивіших в країні храмів українського бароко. Ця прекрасна споруда побудована Наталкою Розумихою в подяку Богу за щасливу долю її синів Олексія і Кирила, що зайняли високе положення при дворі імператриці Єлизавети.
Крути… Меморіальний комплекс на місці героїчного бою молодих українців за свою державу є одним зі священних для кожного громадянина України місць, яке обов’язково треба відвідати хоч раз у житті.
Батурин, де ми відвідаємо не лише розкішний палац Розумовського, а й відтворену фортецю над річкою Сейм, що служила резиденцією гетьману Івану Мазепі. Як і Крути, Батурин є символом українського опору російській окупації – лише не в двадцятому, а ще у вісімнадцятому столітті.
Після цього туристи відвідають унікальні, розміщені поруч маєтки української шляхти. Палац Галаганів у Сокиринцях, оточений прекрасним парком з озером, газонами і алеями. Містична історія проклятого роду не залишить нікого байдужими, а неймовірна краса маєтку надихала численних його гостей, серед яких були й Тарас Шевченко, і Пантелеймон Куліш, і Микола Лисенко.
Тростянець, де Круглий двір Голіциних колись слугував справжнім цирком, а парк, збудований родиною Скоропадських, вважався чи не найгарнішим в Україні.
Найвідоміша перлина чернігівських палаців – палац і парк Тарновських у Качанівці! Тут проводили літо найвідоміші люди України дев’ятнадцятого століття! Гостинні Тарновські перетворили свою садибу в справжній палац творчості, а їх колекція творів мистецтва вражала навіть найдосвідченіших мистецтвознавців.
– Ми перенесемося в часі на тисячу років, у часи Руської держави, – продовжує Світлана Ніколіна. – Побачимо Новгород-Сіверський, який вразить монастирем одинадцятого століття – він заснований у 1033 році! А ще саме звідси вирушав у похід на половців знаменитий князь Ігор. А навколо – Десна! Прекрасна і неймовірна річка Сіверських земель!
Чернігів зацікавить дивовижним змішанням стилів і епох, адже прикордонне місто все ж вбирало в себе впливи не лише зі стольного близького Києва, а й від східних сусідів росіян і північних – білорусів. І тут теж – Десна! Саме та, оспівана Довженком…
Про деталі подорожі можна дізнатися за телефоном; 067 713 10 33 Турагенція «Хоч куди»
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»