fbpx

Рівненський театр відновлює шевченківську містерію «Та не однаково мені…»

Діліться інформацією з друзями:

У Рівненському облмуздрамтеатрі вдихнуть нове життя у постановку, яка побачила світ у 2014 році. Йдеться про поетичну містерію за творами Тараса Шевченка «Та не однаково мені…». Її можна буде переглянути 9 та 10 березня.

Режисер вистави, народний артист України, шевченківський лауреат Володимир Петрів, приурочив її до 200-річчя Великого Кобзаря.

– Усі ці роки ми пам’ятали про нашу шевченківську містерію і мріяли про те, що одного дня вона знову розквітне на нашій сцені. А якщо дуже хотіти, то мрія обов’язково стане реальністю, – розповіла керівник літературно-драматичної частини театру Ірена Боровець. – Повернення «Та не однаково мені…» на рівненську сцену це не просто рішення мати ще одну якісну виставу у нашому репертуарі. Це відповідь на запит суспільства. Українці сьогодні активно висловлюються з приводу того, що їм не байдуже, що відбувається в державі. І тому нам важливо, щоб наші серця на сцені і серця тих хто в залі бились в унісон.

«Та неоднаково мені…» – це червоно-чорне плетиво поезії, пластики, етнічної музики, сольного та хорового співу на основі поеми «Великий льох». У півторагодинній постановці задіяний практично увесь творчий склад театру: актори, балет та оркестр.

Для декого з молодих акторів вихід у цій виставі буде прем’єрним. Стримані декорації, а основному це колеса та ланцюги, мають символічне наповнення. На створення цілісної містичної атмосфери працює все: пластичне існування артистів на сцені,світлові і звукові ефекти.

Квитки на виставу вже можна придбати в касі театру.


 


До речі:

Масштабне та незвичне прочитання класика у 2014 році викликало резонанс серед поціновувачів театрального мистецтва Рівного, літературознавців та філологів. У коментарях на офіційному сайті театру глядачі зізнавались, що відвідування вистави спонукало їх до прочитання «Кобзаря» наново.

У театрі ж казали, що вистава запланована до ювілею великого поета, виявилась пророчою. Адже на момент прем’єри у доленосному для нашої країни 2014 році вона зазвучала не просто, як витвір мистецтва. Володимир Петрів тоді зазначив, що зовсім не передбачав такого розвитку подій у країні. Просто «ставив Шевченка» так, як відчував.

Понад рік постановка йшла з безперебійними аншлагами. У 2015 з технічних причин показ вистави довелось припинити. Але рівненські театрали не полишали думки повернути її у діючий репертуар.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»