«І карантин, і коронавірус, і всі кризи – все минеться… А музика – вічна!», «Браво маестро! Браво маленькі музиканти!» Такі слова нещодавно заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська адресувала Володимирові Матлаху та двом його дітям – учням музичної школи №2, які вразили виконанням домашньої роботи в умовах карантину. Відео вмить розлетілося мережею та стало прикладом для наслідувань. Медіапортал ексклюзивно для СВОЇХ, вирішив більше дізнатися про автора ідеї та його талановитих вихованців.
Володимир Матлах – учасник відомого симфонічного рок-оркестру «BREVIS», який давно завоював любов тисяч слухачів не лише нашої держави. Унікальні аранжування хітів легендарних рок-гуртів відразу запам’ятовуються. Та найбільше вражає неймовірна гра на саксофоні, переконують його прихильники.
Під час карантинних буднів Володимир Матлах продовжує працювати над новими музичними ідеями. Залучив до цього і свою родину. Чи задоволений результатом такого експерименту, розповів сам маестро:
– Ми цьому, звичайно, дуже раді. Можна сказати, що зробили такий експеримент і все це записали для себе, в розважальній формі. Чи задоволені? Звісно, не все вийшло так, як хотілося. Тим більше, що це був перший такий експеримент. Але дітям було цікаво. З іншого боку, зробити це було дуже складно, адже ми не разом грали, а по черзі. Тому в цьому моменті були труднощі.
– Вашу родину сміливо можна назвати музичною. Тож виникає запитання: це особистий вибір кожного, чи все ж не обійшлося без втручання?
– Не обійшлося. Син ходив довгий час (2 чи 3 роки) в «Дружбу», а потім для неї просто стало замало часу. Потрібно було обирати щось одне. У мене в житті, до речі, теж так було. Тому ставлюся до цього спокійно. Постав вибір. Вибрали музику і стали приділяти їй увагу. Ну і плюс школа. Донька займалася в «художці», теж пізніше зупинилася на флейті. Мені простіше, адже маю інструменти, які дав дітям. Я ж по можливості контролюю їхні заняття вдома. Стараюсь, аби вони розвивались правильно. У мій час поруч музикантів не було. Самому доводилося долати всі труднощі. А дітям хочу максимально спростити процес навчання.
– Під час карантину потрібно заохочувати дітей до репетицій, занять? Можливо, вони хочуть більше відпочивати або ж займатися чимось іншим?
– Діти є діти. Вони не все розуміють, та й ми теж не знаємо, як складеться їхнє майбутнє. Але заохочувати треба однозначно. Інколи потрібно змушувати займатися, інколи шукати інші шляхи. А цей пост Галини Григорівни просто «підірвав їм дах».
Рівнян запрошують на міський пікнік
У Рівному освітлюють і спрощують пішохідні переходи. Які саме? (Відео)
Діти були дуже щасливі, що їх побачило стільки людей. Адже ми це зробили вдома. Не старався розповсюджувати інформацію від свого імені. Можливо, це скромність. Попереду ще багато роботи, тож вихвалятися мені не дуже хотілося. Ми робили це в першу чергу для себе. Та для дітей така реакція користувачів соціальної мережі послужила стимулом. Для будь-якого артиста визнання, розуміння того, що його бачать, оцінюють, люди – головне усвідомлення того, що він не просто так багато працював.
– А з чого розпочалась ваша музична діяльність?
– Це почалося ще тоді, коли я був юний і молодий. Мені дуже хотілося займатися музикою. Так вийшло, що обрав саксофон, потім учився в Рівненському музичному училищі. Далі була Харківська консерваторія.
– За яких обставин відбувся ваш прихід до рок-оркестру «BREVIS»?
– Я довгий час жив у Харкові з родиною, тому що там вчився. Згодом, у 2008 році, родина повернулася до Рівного. А керівник рок-оркестру «BREVIS» Геннадій Фіськов – мій друг ще з училища. Він запросив, і ось уже близько 10 років я там співаю. Цей гурт нині став брендом нашого міста. Ми багато працюємо, граємо для людей на різних локаціях. Ну і, звісно, подорожуємо Україною. Нещодавно була Західна Україна, гастролі в Польщі.
– Як змінили карантинні заходи діяльність гурту?
– Обмежили ще й як! Запланували безліч концертів, та все, ясна річ, відмінилося. Припинилися й репетиції.
– А як щодо нових ідей? Можливо, онлайн-репетиції, нові проєкти?
– Ні, от цього ми не робили. Тобто якісь концерти перенеслись на майбутнє. Фестиваль мав бути в Луцьку. Його теж перенесли на невизначений термін.
– Планували нові авторські проєкти?
– Мій задум і проєкт вже є. Їздимо по днях народженнях. Я давно хотів в інтернеті записати дистанційно, але поки що ця робота не оприлюднена, процес іде. Ця ідея виникла в мене до карантину. Побачив, як це роблять музиканти, з якими спілкуюся, переписуюсь, за кордоном. І тільки коли почався карантин, почав робити. Не все виходило так, як хотілося. Згодом в інтернеті з’явилися відеоролики, кавери на пісні Джамали та інших наших українських музикантів. Зрозумів, що ми на правильному шляху. Просто на все не вистачало часу і засобів. Усьому довелося вчитися. Однозначно, після карантину цей проєкт буде рухатися вперед. У мене є свої задуми. Усе ми вдома з дітьми робимо. На жаль, цей процес не такий уже й швидкий. Плюс діти, їх треба всього навчити, а це набагато повільніше, ніж хочеш.
– Які сімейні цінності ви сповідуєте у своїй родині?
– Насамперед – повага. Повага один до одного, а також до дітей з боку батьків. Дружба, адже хочеться бути дітям не просто батьком, а й другом. Любов. Я думаю, як і в кожній нормальній родині.
– Що б хотіли побажати нашим читачам?
– У першу чергу, хочеться побажати всім міцного здоров’я та терпіння. Адже часи зараз для багатьох важкі. Але цей карантин не відбере у нас бажання дружити та любити один одного.
Ольга ДОБРЕЛЯ, svoi.media