fbpx

Редис може рости в самих незвичних місцях

Діліться інформацією з друзями:

Є агрономи-любителі, які примудряються годувати свою сім’ю городиною, вирощеною якимось оригінальним способом. Пропонуємо і вам скористатися досвідом таких невтомних експериментаторів.

За грядку слугуватимуть лотки (касети) для яєць. Редис – ранній коренеплід. Він є улюбленим для багатьох садівників. Із посадкою редису в яєчних лотках упорається навіть новачок. Однак, щоб отримати ранній і багатий урожай, необхідно ознайомитися з деякими правилами.

У першу чергу потрібно зайнятися підготовкою яєчних касет. Їм необхідна спеціальна обробка, оскільки в деяких випадках кури можуть бути переносниками сальмонельозу. Збудники цього небезпечного для людини захворювання разом із послідом птахів потрапляють на яєчну шкаралупу. Щоб не інфікувати землю для посадки редису за допомогою контакту з яєчними касетами, їх протирають спиртом (пластикові) або прогрівають в духовці (з картону) при температурі 70 градусів.

Після обробки з нижньої сторони кожної касети необхідно зрізати верхівки осередків за допомогою гострого канцелярського ножа або ножиць. У результаті повинні вийти наскрізні отвори, якими касети при розміщенні на землі повинні бути спрямовані вниз.

Насіння, куплене в магазині, як правило, обробки не вимагає, оскільки вона вже була проведена виробниками. За бажання перед посівом насіння можна проростити, замочивши в теплій воді на 12-16 годин.

Головне правило посіву насіння редиски в касети з-під яєць полягає в тому, що кожну насінину необхідно опускати в окрему клітинку. Якщо в одну клітинку посадити кілька штук, згодом сходи доведеться проріджувати, завдаючи тим самим шкоду кореневій системі.

Розкладіть підготовлені яєчні осередки, вдавлюючи їх у грунт таким чином, щоб земля почала злегка виступати з отворів. Це дозволяє уникнути зазору між грунтом і касетами, в які можуть провалитися насінини. Викладіть в кожну клітинку по одній насінині. Присипте річковим піском. Рясно полийте.

Яєчні осередки присипають саме піском, а не землею, бо пісок має кілька переваг: він не утворює кірки після висихання, а під час збору врожаю його досить просто обтрусити, і коренеплоди стануть чистими.

Після посіву насіння грядку необхідно накрити плівкою до появи перших сходів, не забуваючи регулярно провітрювати. Як правило, насіння починає проростати і активно пускати паростки приблизно через тиждень.

Порада! Досвідчені дачники знають спосіб, що дозволяє безперервно ласувати свіжим редисом протягом тривалого періоду. Для цього його потрібно висівати щотижня. В такому випадку, коли старий урожай вже буде зібраний, новий тільки почне вистигати. Ще однією хитрістю є посадка кількох сортів з різними термінами дозрівання.

Якщо грунт буде недостатньо зволожений, коренеплоди виростуть дрібними, а їх шкірка стане щільною і грубою. У разі перезволоження листя почне жовтіти, а на коренеплодах будуть утворюватися тріщини.

Редис, зростаючий в яєчних касетах, найкраще поливати щодня маленькими порціями води. Оптимальний час для поливу – вечір після заходу сонця. При похолоданні частоту поливу слід скоротити до трьох разів на тиждень.

Шкідниками редису є хрестоцвіті блішки. Позбутися їх можна за допомогою золи, настою пижма, розчину мильної води або опудрювання тютюновим пилом.

Зауважимо принагідно, що салат із бадилля редису буває навіть більш вітамінним, ніж із самих лише коренеплодів.

Підготувала Галина ГРИЦЮК