Письменниця Мирослава Кирильчук провела для своїх слухачів письменницький майстер-клас у Рівненській бібліотеці.
Не скажу, що в анонсі про літературне знайомство з письменницею, яке відбулося у Рівненській обласній бібліотеці для дітей, мене привабила назва «Слово – це мудрість народу». Ні. Я хотіла почути Мирославу Кирильчук, з якою знайома і через фб, і через її збірку «Чи_та_ти?!», і особисто. Поезій пані Мирослави в мене в нотатках багато, її «Микольцьове щастя» вже теж прочитане. Хотілося просто почути авторку, яка має особливу манеру озвучування своїх текстів і діалогу зі слухачем. Вона дуже природна і артистична водночас.
Насолода від голосу
І я справді насолодилася її яскравим емоційним голосом, але не… текстами! Спитаєте, а як це так?! Що це за прикол, як кажуть діти. А так. Її слухачами були учні. Чи готові наші діти, особливо підлітки, годину слухати зрілі поезії, у яких в кожному рядку стільки життєвої філософії і жіночої нехитрої мудрості? Ні. Чи готові дорослі, які не дуже люблять поезію, годину робити зацікавлений вигляд? Ні.
Як почати писати? Як уникати банальностей і заїжджених рим? Як дібрати рими залежно від виду лірики? Як використати сімейні історії для написання оповідань? Як перетворити побутові події у твір мистецтва? Коли пишуться вірші про кохання? На чому пишуть поети? Завдяки чому Агата Крісті стала популярною письменницею? Як написати про червону машину із залишеними ключами у жанрі детективу, фентезі чи роману про кохання? Коли слово є самотерапією?
Її розповідь була так пересипана прикладами з життя, жартами, паралелями з життя дітей, що година пролетіла швидко і невимушено.
Вірші свої Мирослава Кирильчук прочитала. Два. Про те, як народжувалася її прозова книга, розповіла. І побажала своїм слухачам обов’язково спробувати себе у Слові. Не всі стануть письменниками, не всі любитимуть поезію, але пишатися тим, що в нас є майстри Слова, і знати своїх вони будуть.
«Я вірю, що серед вас є письменник!», – запевнила пані Мирослава своїх слухачів. Вони обіцяли авторці спробувати написати до наступної зустрічі. Як назвати таку зустріч: знайомство з письменницею, урок з письменником, майстер-клас? Не кажу, що назва чи формат не важливі, але найціннішим у цьому всьому є дитячі очі. Якщо в них є подив чи цікавість, Слово рано чи пізно проросте. І не обов’язково віршем.
На превеликий сором, ніколи не була в обласній дитячій бібліотеці на Симона Петлюри, 27. Маленький охайний книжковий храм. Не новий. Але в ньому є життя: дівчинка за ноутбуком, бабуся – за книжкою, телеграм-канал з новинками та анонсами, діти – за лайфаками від письменниці. Милі дрібнички і отой особливий запах книги, з якою можна забути на годину про ґаджет, відпочити, нагадати, рефлекснути, посміятися, поплакати, подумати.
«Чи та ти, що вміє читати?»
Мирослава ЖОВТАН
Читайте також:
- У школі для майбутніх батьків у Рівному відбудуться заняттяУ листопаді Обласний перинатальний центр запрошує нових слухачів на чергові заняття в “Школі відповідального батьківства”. Курс охоплює важливі теми для майбутніх батьків: пологи, догляд за новонародженим, розвиток дитини в перший рік, основи дитячої психології, а також спеціальні практичні заняття.