Свято вулиць Петра Могили та Миколая Коперника – це нагода відпочити тілом і душею для всіх. І для тих, хто живе в історичному районі Воля, і для тих, хто завітав на празник на запрошення його співорганізатора Маріяна Годи. А в доброго господаря – все добре. Навіть погода, яка потішила рівнян у день Покрови Пресвятої Богородиці лагідним осіннім сонечком і теплом.
Сотні людей, десятки локацій, милозвучна музика, безліч конкурсів і розваг. Та й пригоститися було чим, вибір такий, що очі розбігалися. Кожен вибрав для себе дозвілля за власним бажанням. Отож, нудьгувати нікому не доводилося. Особливо гамірно було на арені розваг, яка розмістилася на двох майданчиках, де повноцінними господарями впродовж дня були діти. Чого там тільки не було і для менших, і для старших: погратися, помалювати, позмагатися.
На святі було не тільки весело, а й цікаво. Ті, хто хотів, міг легко опинитися в минувшині, бо «машина часу» миттю переносила їх на 90, 150, 200 років назад. На сцені свята весь час розважали присутніх майстри народної творчості, а неподалік народні умільці зачаровували своїми унікальними виробами – від вишиванок до картин.
Крім того, цьогорічне свято вулиць Петра Могили та Миколая Коперника увінчалося відкриттям у сквері Українських добровольців скульптурної композиції пам’яті українського філософа Григорія Сковороди.
Започаткований 2015 року з ініціативи директора Рівненського пивзаводу Маріяна Годи день народження двох найстаріших вулиць Рівного став традиційним.
– Звичайно, в цьому насамперед заслуга мешканців району пивзаводу, який колись називався Волею,– каже Маріян Года.– Бо саме вони докладають чи не найбільше зусиль, щоб кожне свято було неповторним і незабутнім. Причому це стосується як дітей, так і дорослих, які долучаються до підготовки програми, організації дозвілля, прикрашання території. Тому не дивно, що з кожним роком помітно збільшується кількість учасників свята. І найголовніше те, що це людям подобається, це їм потрібно. Сподіваюся, що «Гостини на Покрову» довкола скверу Українських добровольців стануть доброю традицією, яка увійде в історію сучасного Рівного.
Світлана ПІКУЛА