fbpx

На Рівненщині відкрили унікальну експозицію іконописної майстерні

Діліться інформацією з друзями:
Цьогоріч у Державному історико-культурному заповіднику Острога оновили експозицію іконописної майстерні XVII-XVIII століть. Виставка стала інтерактивною, її також доповнили археологічними знахідками.

Острозька іконописна майстерня XVII-XVIII століть – явище особливе. Адже художники зображали усміхнених святих. Тут культивували канон доброго Бога. Цим стилем славилася Волинська іконописна майстерня загалом, а її вершиною стала Острозька іконописна школа.

Тепер оновлену експозицію творів тогочасних майстрів розмістили на удвічі більшій виставковій площі.

На її відкритті побував заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. За його словами, Рівненщина багата на цікаві місця та унікальні явища. Острозька іконописна школа XVII-XVIII століть – одна з таких. І оновлена виставка справді по-сучасному репрезентує її.

Ікони, на яких святі усміхаються, можна не лише побачити, а й дослідити. Оновлена експозиція занурює відвідувачів у процес створення ікони від етапу заготовки дошки через роботу з матеріалами, знаряддями та іншим, до фінального покриття лаком.

У залі розміщено мікроскоп, що дозволяє оглянути зразок іконопису із позиції дослідника. На виставці розставлені акценти на зображеннях предметів побуту на іконах, характерних для регіону, а поруч представлено їх аналоги із археологічних знахідок. Аби краще зрозуміти зображене на іконі, до кожної із робіт підготовлений короткий аналіз сюжетів.

Проєкт «Експозиція Острозька іконописна майстерня» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.