fbpx

Мистецька виставка відкриється в інституті Рівного

У Рівненському інституті КУП НАНУ відбудеться урочисте відкриття мистецької виставки Віктора Гвоздинського, приурочене Дню юриста.

Віктор  Гвоздинський – член Національної спілки художників України, лауреат Міської мистецької премії імені Георгія Косміаді (Рівне, 2021) голова комітету з культури, мистецтва і духовності Громадської координаційної ради у Рівненській області.

Народився 25 лютого 1951 року в місті Володимир-Волинський Волинської області в сім’ї службовця. У своїй творчості митець природно і невимушено продовжує кращі мистецькі традиції українського пейзажного живопису, що були закладені П. Левченком, С. Васильківським, М. Бурачеком.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Протягом всього творчого шляху митця простежується розвиток двох основних стильових ліній – реалістично-імпресіоністичної та  монументально-декоративної. Неповторність авторського бачення художника полягає у здатності розкривати в повсякденному позачасове, духовний початок. В олійних полотнах та акварелях митця можна виявити притаманний харківським традиціям синтез реалістичних та імпресіоністичних традицій, збагачений та підкріплений національною тематикою й тонким відчуттям краси природи. основною метою художника є не точна фіксація суто зовнішнього, а відтворення глибини, емоційності та настроєвості пейзажу.

Улюбленою технікою художника залишається акварель. Свіжість кольору і чистота світлоповітряного середовища, тонке відчуття простору і поетичної атмосфери краєвидів – визначальні риси пейзажів Віктора Гвоздинського, в яких спостерігається вихід за чітко окреслені традиції, прагнення експерименту і пошуку, що завжди притаманні творчій діяльності. Прикметними для мистецької палітри Віктора Гвоздинського є серії акварелей «Карлові Вари» (1984), «Похмурий день» (1983), «Мрію про небо» (1983), «Скорбота» (1997), «Відчуття» (1998), «Особисте» (1999) та серія пейзажів «Пйотраковські мотиви» (2003—2004)

На кожному етапі творчості художник звертається й до жанру натюрморту. Образне вирішення натюрмортів митця сьогодні примушує згадати традиції західноукраїнського та польського модерну.

Віктор Гвоздинський учасник понад трьохсот обласних, понад сорока всеукраїнських та міжнародних виставок, більше двадцяти персональних виставок. Його виставкова діяльність розгортається переважно у польських та чеських культурних центрах – виставкових залах Пйотркув-Трибунальського, Праги, Мосту, Єсеніка, або Рівного, Луцька, Острога, Чернівців та інших міст України, як і участь у 16 пленерах (Хотин, Кам’янець-Подільський, Острог, Івано-Франківськ, Хелм, Кременець, Буковель, Пересопниця та ін.).

Твори Віктора Гвоздинського сьогодні знаходяться у приватних колекщях України, Росії, Польщі, Чехії, Австрії, США, Австралії, Італії тощо. Чимало робіт подаровано Рівненському обласному краєзнавчому музею.

Відкриття виставки відбудеться 7 жовтня.