Львівські реставратори приїхали на Рівненщину

Діліться корисною інформацією з друзями:
На початку  червня до Дубенського замку, що на Рівненщині  прибули десять художників-реставраторів зі Львова.
Завідувач науково-реставраційного відділу Львівської філії Національного науково-реставраційного центру України Мирослава Білецька-Зварич пояснює таку кількість своїх колег бажанням виконувати щоденну роботу швидко та якісно,дослідити стан зберігання музейних експонатів, вивчити потребу їх реставрації.Фахівці центру не перший рік плідно співпрацюють у цьому напрямку із Заповідником міста Дубна. Тісним контактам не в останню чергу сприяє зручне географічне розташування історичної пам’ятки національного значення на міжнародній трасі Київ-Чоп. А визначальним є бажання обох сторін до постійної комунікації  у справі збереження історичної спадщини ріднокраю.

– Дубенський замок дуже цікавий для нас як унікальний об’єкт нашої історії, – поділилась думками Мирослава Білецька-Зварич. – Наші художники-реставратори у переважній більшості  фанатично віддані своїй професії, успіху у якій без глибокого вивчення історичної спадщини України досягти неможливо. З керівництвом Заповідника завжди знаходимо порозуміння та консенсус у питанні збереження, дослідження та реставрації збірок іконопису та станкового живопису. А відтак бачимо практичний результат нашої співпраці.

Пані Мирослава з приємністю пригадує роботу над  відомим живописним полотном художника Григорія Буняка «Дубенський замок». Картину якісно реставрували у Львові, а на місці майстри-реставратори замку виготовили технічно досконалий підрамник за кресленнями працівників центру. Нині картина, якій дали друге життя, милує зір відвідувачів замку. Це лише один із прикладів тривалого співробітництва львівських реставраторів та дубенських музейників. У день приїзду до Дубна наші колеги зі Львова передали у фонди Заповідника ще 4 ікони ХІХ століття після реставрації, у яку вклали часточку своєї душі.

– Залишається побажати Дубенському замку примножувати свої музейні фонди, – сказала на розвітання пані Мирослава. – Спільними зусиллями ми ще більше прикрасимо замкові експозиції, зробимо їх самобутніми та ексклюзивними. У нас для цього є творчий потенціал.