Лютий ще поморозить жителів Рівненщини

Діліться корисною інформацією з друзями:

Як свідчать багаторічні спостереження синоптиків, погода на Рівненщині в лютому буває дуже різною: від тріскучих морозів і аж до відлиг.

Частими є вітри до 15-22 м/с, густі тумани, 1-2 рази на місяць спостерігається ожеледь, 4-7 разів бувають хуртовини. Але таке явище, зауважив начальник обласного гідрометцентру Богдан МАСОВЕЦЬ, було більш характерним до 2000 року, коли тримався більш сталий сніговий покрив.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

– Теплий або аномально теплий лютий буває тоді, – розповідає головний синоптик Рівненщини, – коли атмосферні процеси переважають із Атлантики. Західні та південно-західні вітри несуть вологу і теплу повітряну масу. Холодним лютий буває, коли переважає антициклональний характер погоди. За такої синоптичної ситуації холодне повітря проникає на територію області з районів Скандинавії, Арктики. 

А найхолодніше, коли на сході стоїть Сибірський анти­цик­лон.

За весь період спостережень, які велися на метеостанціях Рівненщини (75-90 років), мінімальні температури останнього місяця зими, зі слів Богдана Масовця, зафіксовані: на метеостанції Рівне – 32,6° морозу 3 лютого 2012 року, у Сарнах – 31,8° нижче нуля у 1940 році, в Дубно – мінус 34,1° в 1976 році. Теплий лютий із тривалими відлигами спостерігався у 1990, 2002, 2008, 2009, 2014, 2015 і 2016 роках. Дуже холодно було в 2003 і 2006 роках, а аномально холодно – у 2012 році.

Яка погода передбачається в лютому 2022 року, розповіла кліматолог Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух. За її словами, найбільш точні прогнози погоди на місяць і сезон дають численні моделі погоди Європейського центру середньострокових прогнозів Великобританії і США. Відповідно до їхніх останніх розрахунків, в останній зимовий місяць температура повітря може бути на 2-3 градуси вищою, ніж протягом останніх тридцяти років.

– Втім, конкретного прогнозу, – зауважив начальник обласного гідрометцентру, – синоптик не зробила, а тільки зазначила, що зима в Україні хоч і змінюється, але приблизна кількість морозних днів із температурою до мінус 20 градусів цього року залишиться незмінною. У свою чергу, Вазіра Мартазінова, яка є завідувачкою відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту (УДМІ) ДСНС та НАНУ, трохи іншої думки. Вона зазначила, що таких тріскучих морозів, які спостерігалися в Україні в середині січня, не буде. Лютий хоч і видасться теплішим, але загалом термометри показуватимуть мінусові значення. Вона також додала, що місяць по температурних показниках буде схожим на лютий 2021 року.

Нагадаємо, що на Рівненщині в лютому 2021 року в перші дві декади відзначалась досить морозна погода. В окремі ночі температура знижувалася до 15-17° морозу, а 19 лютого навіть до 23-25° морозу. Після 20 лютого мінімальна температура становила 5-9° морозу, а максимальна вдень – 6-14° тепла. Опадів в лютому 2021 року випало вдвічі більше за багаторічну норму.

Василь БУСЬКО