fbpx

Хіти для дачного квітника

Діліться інформацією з друзями:

Пишна і квітуча клумба – обов’язковий атрибут приватного подвір’я. Та й у дворі багатоповерхівки строкаті квіткові острівці тішать око.

Як правило, для дачі або прибудинкової клумби обирають квіти, які не вимагають особливого догляду. Друга половина травня – початок червня – ідеальний час для висадки квітів. Отож, які сорти обрати?

Чорнобривці

Одні з найпопулярніших і улюблених українцям квітів, які, крім свого яскравого і привабливого зовнішнього вигляду, мають ще одну корисну якість – відлякують шкідників нематод. Чорнобривцям підходить будь-який грунт, навіть глинистий, а доглядати за ними довго не потрібно – засійте, полийте і чекайте сходів.

Волошка

Буває не лише синього кольору, але й білого, блакитного або рожевого. Вони розмножуються самосівом. Тому, одного разу висадивши насіння в грядку, ви надовго забудете про оновлення клумби. Рослини не вимагають багато вологи, тому цвістимуть навіть у посуху.

Віола (Братки)

Багато дачників висаджують ці квіти на розсаду, але їх можна садити і у відкритий грунт. Головне – дочекатися, поки земля добре прогріється. А до цього моменту тримати саджанці під плівкою. Братки вимогливі: їм потрібно багато свіжого повітря, регулярний полив і хороше освітлення. Саме тому кущі краще висаджувати на відстані 10-15 см один від одного.

Гладіолус

Початок травня – оптимальний час для висаджування цибулин гладіолусів. Перед посадкою їх потрібно очистити від лусочок і півгодини витримати в розчині марганцю. Для таких квітів потрібно вибрати сонячне місце, викопати лунку і посадити паростком вгору. Глибина повинна дорівнювати трьом діаметрам цибулини. В кінці присипте цибулину землею і полийте.

Іберіс

Унікальна рослина, квіти якої в молодому віці мають бузковий відтінок, а в міру дорослішання культури квітують білим цвітом. Це невисокі кущики з «кульками» з квітів. Після появи справжніх листочків сходи проріджують і розсаджують за схемою 40х40 см.

Амарант

Ефектна квітка-однорічник, яка точно вам сподобається. Вона прикрасить сад яскраво-червоними і жовтими бутонами. Садові амаранти зазвичай доростають до 40-70 см у висоту. Висаджуючи таку рослину, витримуйте відстань до 30 см або після перших сходів прорідіть грядку і пересадіть більш міцні саджанці на окрему ділянку.

Марія МАТВІЙЧУК