fbpx

Філіжанка мови по-рівненськи з особливим присмаком

Діліться інформацією з друзями:

«Філіжанка мови по-рівненськи» – курси з вивчення української мови, які розпочалися у квітні в музеї Просвіти ім. Т. Шевченка Рівного. Найбільше закарбувалося в пам’яті, звісно, перше заняття.

Перед уроком в повітрі зависла атмосфера тривоги: були природні в таких випадках побоювання й усмішки, сльози та обійми, слова підтримки і долоньки, що ними об’єднали всю Україну. Адже на навчання прийшли 32 внутрішньо переміщені особи з Маріуполя, Харкова, Мелітополя, Бердянська, Ірпеня, Києва, Миколаєва, Попасної, Феодосії. Та вже за кілька хвилин спілкування напругу як рукою зняло. Далі, як кажуть, пішло-поїхало.

Ідея започаткування курсів з вивчення української мови для внутрішньо переміщених осіб на базі Рівненської спеціалізованої школи за числом 15 була продиктована бажанням допомогти тим, хто усвідомив, що без мови немає держави, нема народу, нації. Назвали їх «Філіжанка кави по-рівненськи», щоб слухачі, як зауважила укладачка навчальної програми, директорка центру розвитку педагогічних працівників Мирослава Жовтан, відчули дивовижний смак української мови. Щоб вдихнули її аромат – аромат Свободи! До організації занять на волонтерських засадах долучилися освітяни-просвітяни, вчителі української мови з Рівненської української гімназії Оксана Парфенюк і СпШ№15 Софія Левицька. Зараз естафету перейняли вчителі української мови: Рівненського ліцею №1 – Олеся Ткачук та Рівнеського ліцею №7 Мар’яна Соловей. Серед тих, хто опановує чи вдосконалює українську мову, жителі Харкова, Херсона, Маріуполя, Мелітополя, Попасної.

Є також рівняни! У кожного – свій мотив. Для прикладу, слухачка курсів, харків’янка Олена Стириженко пояснила його так:

«Я живу в Україні. Тож повинна знати мову. Харків – російськомовне місто. Саме тому для нас це гарна можливість вдосконалити українську».

Відкриття кожного нового потоку курсів прагнемо зробити особливим. Скажімо, третій у серпні цього року стартував на Оствиці разом із міським головою Рівного Олександром Третяком, який підтримав ідею міської «Просвіти» імені Т. Шевченка. Подбавши про цікаві заняття у дружному колі, робимо все, щоб допомогти підопічним подолати мовний бар’єр, покращити розмовну українську, попрацювати із граматично-лексичним багатством української мови.

Відтак кожне заняття таке ж неповторне, як неповторна і наша мова. Навчальні задуми вкладаємо в тематичні дні, арттерапевтичні вправи і тести, ігри й дискусії, душевні розмови та читання, музичні паузи й творчі майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми та екскурсії.

Адже переконані, що «Філіжанка мови по-рівненськи», як і кава, має бути особливою, улюбленою, рідною.

Зараз закінчується навчання третього потоку. Кількість російськомовних внутрішньо переміщених осіб, які бажають вивчати українську мову, щоразу збільшується. Загалом навчання на курсах, по закінченню яких кожному з учасників вручається сертифікат, пройшли 103 людей. Плануємо й надалі проводити навчання для всіх охочих – мова має значення! Заняття проходить два рази на тиждень. Вивчаймо! Любімо! Тримаймо мовний стрій!

Катерина СИЧИК, голова ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» імені Шевченка»