fbpx

Дмитрівська субота та початок різдвяного посту: церковний календар на листопад

Діліться інформацією з друзями:

На початку листопада, у Димитрівську поминальну суботу, православні християни вшановують пам’ять усіх спочилих рідних, близьких, знайомих, всіх, в Україні голодом заморених, вбитих під час Революції гідності та загиблих внаслідок агресії Російської Федерації на Сході України. Православна церква України нагадує про святкові та пам’ятні дні листопада.

9 листопада, згадуючи пам’ять преподобного Нестора Літописця, відзначатимемо й День української писемності та мови, адже видатний чернець був основоположником вітчизняної історії й літописання.

21 листопада Православна Церква відзначає Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних як символ перемоги добра над злом. В цей день український народ також відзначає День Гідності та Свободи як нагадування про важливість відстоювання громадян своєї позиції, волі та честі. Тож запрошуємо з дотриманням карантинних обмежень відсвяткувати разом і престольне свято кафедрального храму ПЦУ – Свято-Михайлівського Золотоверхого собору.

28 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Кожен з нас може помолитися за тих, хто невинно загинули під час Голодомору – геноциду українського народу 1932-33 років, організованого сталінським режимом. Цього ж дня розпочинається і Різдвяний піст – період духовного очищення й покаяння для православних християн, коли ми готуємось до зустрічі Різдва Господа нашого Ісуса Христа.

Нехай листопад принесе у ваші душі тепло і спокій, а в ваших оселях буде затишок і достаток. Дякуймо Господеві та всім святим за їхню ласку та опіку!