fbpx

Дачникам нагадали, що робити в червні на городі

Діліться інформацією з друзями:

Дачні роботи в червні за напруженістю і різноманітністю поступаються травневим, але не варто ними нехтувати. Погода сприяє відпочинку і спілкуванню з рідними та друзями. Поки ми радіємо теплу, шкідники та хвороби починають активно атакувати рослини, ґрунт потребує рясного поливу, а відцвілі квіти на клумбі можуть стати джерелом інфекції. Тому варто підготувати список важливих справ на городі.

Сіємо та садимо

Почати червневі роботи в городі найкраще з висадки пізніх сортів і гібридів капусти. Також можна посіяти у відкритий ґрунт квасолю, кабачки, гарбуз, огірки, пізню моркву, чорну редьку, скоростиглі сорти огірків та інші теплолюбні культури. Тільки не відкладайте ці роботи до середини червня, щоб рослини встигли прижитися.

Підготуйтеся до можливих заморозків

Попри потепління, повністю розслаблятися рано, бо навіть у червні можуть повернутися заморозки. Тож якщо температура опуститься нижче сезонної норми, вкривайте посіви захисним матеріалом. Наприклад, спанбондом.

Проріджуйте буряк

Щоб коренеплоди виросли великими і здоровими, видаліть зайві рослини, залишивши між паростками відстань не менше ніж 4 см. Цю роботу краще виконати увечері в похмурий день, а в сонячні дні притіняйте рослини і регулярно обприскуйте.

Правильний полив

У спекотну суху погоду овочеві культури потребують регулярного поливу. Це збереже здоров’я рослин і забезпечить добрий урожай.

Подбайте про картоплю, томати й огірки

Продовжуйте раз на 2-3 тижні підгортати картоплю. Найкраще робити це після дощу або поливу. Також варто підв’язати помідори і видалити пасинки. А ще не забудьте прищипнути огірки, щоб вони рясно плодоносили і не гірчили.

Підживіть рослини

У травні – на початку червня починається процес вегетації овочевих культур, тому важливо підтримати рослини і провести підживлення. Кореневі підгодівлі варто чергувати з обприскуваннями, щоб підвищити врожайність. В якості добрив спробуйте використовувати і народні засоби. Наприклад, добре себе зарекомендували суміші на основі кропиви або дріжджів.

Боріться зі шкідниками

Помітили на сходах картоплі смугастих жуків, а над капустою – метеликів-біланів? Саме час захистити рослини від шкідників і не дати їм шансу знищити врожай!

Попередьте захворювання

Не менше неприємностей приносять і хвороби рослин, тому варто обприскати томати і огірки від фітофтори, регулярно провітрюйте теплицю або парник. В кінці червня рослини часто уражаються борошнистою росою. Тому заздалегідь огляньте листя на наявність перших симптомів.

Прополюйте бур’яни

Нешкідливі на перший погляд трави можуть стати притулком для шкідників і забирають сили у молодих рослин. Через це не варто надовго відкладати цю роботу.