fbpx

Чому не варто залишати на ніч брудний посуд

Важкий день на роботі, вихор домашніх клопотів виснажують і забирають будь-яке бажання, щось робити, а тут ще й повна мийка брудного посуду. І ви кажете собі: «Завтра помию», – знайома ситуація? Тим часом наші предки ставилися до цього дуже серйозно. І в серед інших дій, покликаних убезпечити будинок і залучити удачу, ніколи не забували про миття посуду. Отож чому не варто миття посуду залишати на ранок?

Причина перша, забобонна

Наші предки вірили, що в кожному будинку живе його дух – домовик. І всіма силами намагалися не розсердити «господаря». Адже ображений домовик може й помститися. Точними ознаками його невдоволення є зниклі або знайдені в абсолютно несподіваних місцях речі. Особливо чайні ложечки та шкарпетки без пари. А також шурхіт і зітхання, що лунають у нічний час.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Домовик опікується нашим благополуччям, тому поводиться, як суворий батько. Найбільше його засмучують сварки в домі, брудний посуд, залишений на ніч, і ножі на столі.

Причина друга, езотерична

Знавці містичних вчень переконані, що залишені звечора брудні тарілки залучають і підживлюють негатив, що гарантує нечупарам безліч проблем.

Це і подружні сварки і навіть зради. Брудні чашки обіцяють проблеми з грошима і невдачі в справах. Черпак, залишений у каструлі – до бідності. Багато брудних ложок і виделок – до пліток і конфліктів на роботі.

Незаміжня дівчина, у якої брудний посуд ночує у раковині, буде відштовхувати та відлякувати всіх чоловіків. Її також може турбувати безсоння або сон буде неспокійним.

Той факт, що все перераховане має під собою реальну основу, підтверджують фахівці з фен-шуй, біоенергетики та навіть психологи. А от у англійській мові є слово «mess», яке може перекладатися як «безлад» і «неприємності». Отож, ці поняття взаємопов’язані.

Причина третя, об’єктивна

Слід згадати і абсолютно раціональні причини не залишати брудний посуд на ніч. Адже крім злих сил, залишки їжі в раковині приваблюють комах. А також є сприятливим середовищем для розмноження хвороботворних бактерій.

Особливо актуальним це влітку, коли через високу температуру повітря швидкість розмноження мікробів збільшується в рази. А ще зважайте на те, що простіше відмити тарілки, каструлі чи пательні одразу після використання, ніж через півдоби, коли до них присохнуть залишки їжі.

«Коли ви наводите лад у вашому домі, ви також наводите лад у своєму житті та навіть у своєму минулому», – це головний принцип раціонального прибирання від японки Марі Кондо. Та й народна мудрість говорить те ж саме: «Де лад панує, там щастя гостює».