З 12 по 14 квітня у Рівненському академічному обласному театрі ляльок відбудеться україно-чеський театральний «Фестиваль взаємності» за участі колективів з Чеської Республіки, Рівненського театру ляльок та рівненських артистів.
Як розповідають організатори, через війну багато українців вимушено поїхали до Чехії, тож наші культури почали взаємодіяти сильніше. Чеські гості приїдуть з виставами, які розмірковують про сучасний світ і життя людини в ньому.
Чеська частина програми складається з 7 постановок чотирьох театрів.
- Театр “Лішень” представить “Савітрі” – давньоіндійський міф у формі азійської вистави тіней про кохання та “Лісові янголи” – ромську казку для дітей.
- Театр “Тепер вдих і лети” – а це головний організатор фестивалю, покаже серію театральних мініатюр та дві вистави: “І люди живуть. Абдул” – ставить питання про прощення непростимого на тлі історій з війни в Чечні. Друга – “Вони приходять. Чого вони хочуть? Чого хочемо ми?”, присвячена життю тих, хто залишає свої домівки.
- Театр “Фесте” запропонує документальну виставу “Жаль”, засновану на інтерв’ю з українськими підлітками в Чехії, що окреслює їхні життя й емоції.
- Авторський театр Дебори Штисової покаже “Сліди людської присутності” – щось середнє між перформансом і медитацією на тему простору – як у ньому відображається людське життя, і як на минуле впливає сьогодення.
- Окрім театральних вистав, на фестивалі також відбудеться показ фільму “Парадокс” української акторки й режисерки Марії Татаринової про життя й почуття українських студенток у Чехії, та музичний концерт Павли Домбровської з театру “Лішень”.
- Також Рівненський обласний театр ляльок покаже виставу “Коти-біженці” – історія про чотирьох різних котів, котрі вимушені бігти від війни в Україні. В її основі – особисті переживання авторів, тому не випадково цю казку назвали “кототерапією для дорослих та дітей”.
Вхід на події фестивалю – вільний.
Для детальнішої інформації та щоб дізнатися розклад вистав переходьте за ПОСИЛАННЯМ
Довідково. “Фестиваль взаємності” проходитиме в п’яти містах України: Рівному, Житомирі, Чернігові, Києві та Івано-Франківську.
Джерело: Рівненська обласна рада
Читайте також: Табір військово-історичної реконструкції «Повстанські ночі» відбудеться на Рівненщині