fbpx
Афіша виставки «АЗОВ. ЯНГОЛИ МАРІУПОЛЯ»

У Рівному вшанують пам’ять бійців полку “Азов” виставкою

Діліться інформацією з друзями:

З 18 січня по 21 лютого у Рівненському Обласному Краєзнавчому Музеї проходитиме виставка «АЗОВ. ЯНГОЛИ МАРІУПОЛЯ», присвячена пам’яті бійців полку «Азов», які загинули під час оборони Маріуполя та Азовсталі.

Співорганізатором виставки стала ГО “Родина загиблих захисників України “Серце назовні”, а автором Віра Литвиненко – мама бійця з позивним «Вектор». Вона та Вікторія Грицаєнко – дружина бійця з позивним «Гоголь», збирали початкову інформацію про азовців.

З початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 р. бійці ОЗСП «Азов», діючи спільно з підрозділами Збройних сил України, Національної гвардії України, Національної поліції та Територіальної оборони, які дислокувалися у Маріуполі, відбивали наступ ворога.

Місто з перших днів було взяте у кільце російською армією. Захисники заводу Азовсталь перебували в облозі. У них не вистачало боєприпасів, їжі та ліків, а кількість важкопоранених зростала щодня. Ворог не припиняв обстріли півмільйонного міста усім можливим озброєнням.

Разом з іншими, полк «Азов» прийняв нерівний бій з переважаючими силами противника, чисельний склад якого перевищував 14 000 військовослужбовців.

На жаль, в боях за Маріуполь загинуло близько трьохсот бійців «Азову».

Експозиція буде представлена в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Відкриття виставки – 18 січня о 14:00.

Читайте також: На Рівненщині закладено фундамент нового реабілітаційного корпусу для госпіталю ветеранів